Pět nejpodivnějších starověkých archeologických objevu na světě

Naše planeta je plná záhad, které stále nemají jasnou odpověď. Podíváme-li se do minulosti, tak se nám tyto záhady jen násobí. Proto se není čemu divit, že na mnoha archeologických expedicích v průběhu let byly objeveny objekty tak podivné, že dodnes nenašly své vysvětlení.

Dnes si představíme pět artefaktů, které neodpovídají místům nebo období, ve kterém byly nalezeny.

Artefakty Quimbaya

Kolumbie patří mezi zajímavá archeologická centra. Svědčí o tom také objekty, které vidíte na fotografii. Byly objeveny v blízkosti řeky Otún, když archeologové pátrali po stopách kultury Quimbaya. Tehdy našli figurky z bronzu a zlata, které se podobaly letadlům. Měly dokonalou aerodynamiku shodnou s létajícími stroji.

K dnešnímu dni bylo nalezeno 24 podobných figurek, ačkoliv mnoho z nich bylo odcizeno nebo propašováno ze země. Několik z nich je vystaveno v bogotském muzeu, kde jsou klasifikovány jako „zoomorfní postavy“, protože ortodoxní archeologie odmítá uznat, že jde o starodávnou podobu letadel.

Maine Penny

Jedna z nejdůležitějších archeologických kuriozit byla objevena ve Spojených státech. V roce 1957 zde našli odborníci něco, co jim zcela popletlo myšlení. V indických ruinách Maine našli skutečný norský cent z 11. století. Stručně řečeno, cent byl starší, než oficiální objevení Ameriky Kryštofem Kolumbem.

Doposud neexistuje žádný souvislý výklad tohoto objevu. Jediným možným vysvětlením je, že Vikingové dorazili na americký kontinent mnohem dříve, než se myslelo, což by nás mělo přimět přepsat historii. Archeologie opět tuto teorii nepřijímá.

Voynichův rukopis

Tato podivná ilustrovaná kniha stará více než 500 let je jedním z nejpodivnějších nálezů na světě. Byla analyzována lingvisty na různých univerzitách po celém světě i v několika vědeckých laboratořích. Kniha se zdá být napsána zvláštním jazykem nebo kodexem, který doposud nebyl rozluštěna. Celá kniha navíc obsahuje znepokojujících ilustrací, které vedou k domněnce, že je to možná kniha neznámé vědy a medicíny.

Texaské kladivo

Podle dosud provedených vědeckých analýz je záhadný objekt starý více než 140 milionů let. Předmět byl objeven v roce 1934 a podivné na celé věci je, že vypadá jako skutečné kladivo z velmi ušlechtilého železa. Něco naprosto nemožného, pokud bylo opravdu vyrobeno před více než 100 milióny lety.

Odborníci se snaží přisoudit datování k chybám v analýze, ale není tomu tak. Kladivo bylo studováno různými odborníky z různých zemí a všichni dospěli ke stejnému závěru. Ve skutečnosti je to tak, že když dojde k technologickému pokroku v odvětví datování, je kladivo znovu analyzováno. Opět závěry ukazují, že je předmět starý více než 100 miliónů let. Kdo ho vyrobil a s jakou technologií? Nikdo neví.

Kyjevský astronaut

STE-02

Jeden z nejznámějších objevů, který je pro vědce a archeology záhadou. Jedná se o sošku vyrobenou z kovu, která sahá do doby před 2000 lety a jak vidíte, připomíná astronauta. Postavička má helmu, podobnou té, kterou nocí astronauti během vesmírných misí. Jako by staří řemeslníci chtěli vyobrazit skutečného vesmírného průzkumníka.

Problém je v tom, že před 2000 lety lidstvo o vesmírných skafandrech ani neslyšeli. Něco jako vesmírný průzkum byl v té době neexistujícím pojmem. Jak je možné, že mohli udělat něco, co nevěděli?

Sdílet:
Loading...