Penanggalan, přes den normální žena a v noci krvelačná bestie lovící těhotné ženy

Rate this post

Mýtická bytost jménem Penanggalan se přes den zjevuje jako obyčejná žena, ale když slunce zajde za obzor a na zem padne temnota, její hlava se odpojí od těla a táhnouc za sebou své vnitřnosti se hladová Penanggalan vydává na lov. Vyhlédne si dům, ve kterém se nachází těhotná žena, počká si, až její dítě přijde na svět, a tehdy zaútočí svým neviditelným a dlouhým jazykem, kterým vysaje krev novorozeňátku a jeho matce.

Odkud tato legenda pochází?

Pokud budete vy nebo vám blízká osoba v nejbližší době těhotná, dejte si dobrý pozor před její porodní asistentkou. Pokud je cítit octem, podle legendy to může být velmi špatné znamení. A pokud se po porodu hlava porodní asistentky oddělí od těla a navštíví vás v noci spolu s jejím visícími vnitřnostmi, aby z vás a vašeho miminka vysála všechnu krev, máte opravdový problém. Přišla vás navštívit Penanggalan.

Penanggalan je druh vampýrské bytosti, o které se píše a mluví v malajském folklóru. Podle těchto příběhů jde o ženu, která uzavřela dohodu a prošla rituály, aby tak získala nadpřirozené schopnosti. Tato dohoda však z této ženy neudělala Penanggalan. Ohavná bytost se z ní stala poté, co tuto smlouvu porušila. Jedna z dohod hovoří o tom, že žena nebude jíst maso po dobu čtyřiceti dní a pokud to nedodrží, změní se na prokleté upíří monstrum.

Jak již bylo zmíněno, Penanggalan se přes den pohybuje jako normální žena, po setmění se však její hlava oddělí od těla. Pokud se nemůže dostat do domu, ve kterém si vyhlédne těhotnou ženu, krev z nich vysaje i přes okno. Podle legendy však mnohokrát nezůstane jen u ní, ale pochutná si i na čerstvém lidském mase. Ti, kteří její útok přežijí budou údajně trpět v mukách hrůzostrašné nemoci, kterou umí vyléčit jen šaman.

Podle místních příběhů se po východu slunce Penanggalan vrátí do svého prázdného těla. Předtím, než na sebe znovu vezme lidskou podobu, si bytost namočí visící orgány do octa, který skladuje u sebe doma. Ocet je vyčistí a smrští, díky čemuž je pro ni mnohem snazší napojit se na tělo.

Vzhledem ke svému zvrácenému apetitu bude Penanggalan vyhledávat zaměstnání, jako je porodní asistentka či různé jiné práce, díky kterým lze snadněji dostat k těhotným ženám a jejich novorozeným miminkům.

Jak se bránit?

Je několik způsobů, jak se před Penanggalan ubránit. Nejčastěji se však hovoří o ostnatých popínavých rostlinách a listech, které umístíte okolo dveří a oken. O ty se údajně zachytí její střeva, díky čemuž se bytost stává jednoduchým cílem pro ostrou zbraň.

Pokud někdo podle legendy natrefí na její prázdné tělo, může jej naplnit rozbitým sklem, což při návratu její hlavy způsobí orgánům zranění, a tak Penanggalan zahyne. Několik rozdílných kultur a regionů znají své vlastně verze a jména této bytosti, které se liší ve více detailech.

Sdílet: