Pokud chcete být svědkem skutečných paranormálních jevů, pak navštivte tato místa

4/5 - (1 vote)

Ať už věříte ve výskyt paranormálních jevů nebo ne, existují místa, kde se můžete přesvědčit na vlastní kůži. Jsou to opuštěné budovy, zámky, hrady a někdy i celá města nebo vesničky. Většinou se k nim vážou příběhy s děsivými událostmi, které paranormálním jevům předcházely, a které mohou být v některých případech přitažené za vlasy. Zážitky jsou ale skutečné a na těchto místech o ně nebude nouze.

Mary King’s Close, Edinburgh

Mary King’s Close je jednou z mnoha ulic Edinburghu, která má za sebou otřesnou historii. V dobách, kdy v Edinburghu vládl mor, patřila tato ulice k těm, kde se stahovala sebranka a kde vlastně celá epidemie moru započala. Jelikož ale město začalo vzkvétat a choroby se projevovaly zejména v jedné části Edinburghu, rozhodl se královský dvůr zazdít tyto uličky spolu s mrtvými a nakaženými. Dnes je možné navštívit zpřístupněné části podzemí s průvodci. Návštěvníci tvrdí, že v těchto místech lze sledovat duchy i jiné paranormální jevy.

Věznice Eastern State, Philadelphia

Tato věznice patřila v historii k těm nejhorším. Vězni zde byli mučeni těmi nejhoršími praktikami a smrt zde znamenala vysvobození. Temná historie i krutost je zde slyšet na každém rohu. Věznice sice byla uzavřena již dávno, dnes je ale možné se do věznice podívat v rámci prohlídek, které jsou zaměřeny právě na paranormální jevy.

Pokoj šílené ženy, Yorkshire, Velká Británie

Charlotte Brontëova byla duševně nemocnou ženou, kterou její manžel zavřel v podkroví jejich domu na 10 let. Po její smrti se její duše usadila v podkroví. Návštěvníci, kteří pokoj navštívili tvrdí, že přítomnost šílené ženy je v pokoji cítit dodnes.

Sanatorium West Mountain, Pensylvánie

Sanatorium West Mountain bývalo v historii místem, kde se léčili pacienti s tuberkulózou. Budovu obklopuje hrůzná a bolestivá minulost. Dnes vám proběhne mráz po zádech jen při pohledu na chátrající a opuštěnou budovu. Uvnitř se nachází ještě pár původních lůžek pacientů, což podtrhuje celou atmosféru.

Pařížské katakomby

Pod ulicemi Paříže se rozprostírá ještě jeden svět. Svět mrtvých. V 17. století, když byly veškeré masové hroby přeplněné, nařídila správa města uzavřít hřbitovy a přemístit mrtvé jinam. K tomu využili prázdné doly a lomy. Mezi lety 1787 a 1814 tak byly kosti přeneseny hluboko do dolů. Vchod k těmto prostorům byl postaven těsně za starou městskou bránou, vhodně pojmenovanou Barrière d’Enfer, což volně přeloženo znamená „brány pekla“. Nejprve byly kostry hromaděny v lomech náhodným způsobem, později ale vše dostalo svůj řád a dnes můžete spatřit kostry uložené do úhledných formací.

Zdroj: ranker.com

Sdílet: