Paranormální jevy na českém zámku Lemberk. Kdo se tam po nocích prochází?

Původně gotický hrad, který byl postaven v první polovině 13. století, byl v 16. století přestavěn na renesanční zámek. Přestože zámek Lemberk nepatří mezi ty nejznámější, řadí se mezi ty nejstrašidelnější kvůli častému výskytu paranormálních jevů, které potvrdila nejen místní kastelánka, ale i turisté a policie. Jaké tajemné síly zde působí, a kdo se po nocích prochází zámeckými chodbami?

Tajemné kroky a zvuky

Pokud byste chtěli navštívit tento strašidelný severočeský zámek, najdete ho v okrese Liberec asi tři kilometry od městečka Jablonné v Podještědí. Návštěva tohoto zámku se často spojuje s malou dávkou adrenalinu, protože je o něm známo, že se stal “zámeckým sídlem” vícero duchů, což vám potvrdí i zdejší kastelánka.

Kastelánka je tu od roku 1997 a během dvou desetiletí zde zažila množství nevysvětlitelných paranormálních jevů. I kvůli zdejším strašidlům sem zavítalo již velké množství badatelů, kteří potvrdili, že zámek Lemberk je opravdu strašidelný. Ze zámeckých místností se často ozývají zvuky, jako by tam někdo stěhoval nábytek a velké množství svědků už na vlastní uši slyšelo těžké kroky ozývající se z podkroví.

To potvrdila nejen kastelánka, ale i známý, dnes už zesnulý, český záhadolog, cestovatel a spisovatel Ivan Mackerle, který zde také zažil strašidelné chvilky. Když byl na zámku zkoumat během noci i se svým týmem zdejší paranormální jevy, stal se svědkem několika tajemných okamžiků. Jedním z nich byly i těžké kroky, které se ozývaly z podkroví zámku.

Kroky slyšeli jasně všichni přítomní, bylo zřetelně slyšet, jak pochodují nad celou kaplí od jednoho okraje ke druhému. Všichni pak utíkali do podkroví, protože si mysleli, že je tam nejspíš zloděj. Když se však dostali do tohoto uzamčeného prostoru, na zemi viděli neporušenou vrstvu prachu a celé podkroví bylo od svého okolí odděleno skloněnou střechou.

Kde straší nejvíc?

Nejvíce tajemných úkazů se však soustřeďuje do kaple s názvem “Bajkový sál”, kde našla kastelánka i zdejší zámečtí průvodci rozházené květiny, posunuté obrazy a mnoho exponátů bylo přemístěno. Z této kaple, nebo z jejího bezprostředního okolí se dokonce často ozývá dětský pláč, i když zde žádné dítě není.

Kastelánka tu však i se svým kolegou zažila ještě další podivnosti. Když se jednou nemohla dostat do Bajkového sálu, požádala o pomoc kolegu, protože si myslela, že se zasekl zámek. Když však kolega nakonec otevřel dveře, z vytopené místnosti zavál vítr a zima, navíc oba viděli, jak se sama otevřela skříňka na starých sloupových hodinách.

Bojí se i zvířata

Na zámek již byli mnohokrát přivoláni i policisté, kvůli podezření, že se na zámek někdo vloupal. Často se zde totiž sám od sebe spouští i alarm a kastelánka nikdy neví, jestli to je zase duch, nebo skutečný zloděj. Policisté tu mnohokrát byli i s policejními psy, kteří však byli z některých částí zámku také zcela vyděšení a odmítali do nich i jen vstoupit.

Policisté sami potvrdili, že takové chování u vycvičených služebních psů ještě neviděli. Je proto více než jisté, že na zámku Lemberk se skutečně odehrává něco, co se nedá racionálně vysvětlit. S paranormálními jevy se na tomto českém zámku tak může setkat každý, protože nikdo neví dne ani hodiny, kdy se budou znovu opakovat. Co se děje na zámku Lemberk je stále velkou záhadou.

Sdílet: