Ostrov mrtvého muže, hlídají ho mrtví Indiáni

Slyšeli jste už někdy o maličkém ostrově Deadman poblíž kanadského města Vancouver? V Kanadě patří tento ostrůvek, který nese jméno Deadman Island k těm, kde se odehrály, a ještě dnes odehrávají, nevysvětlitelné paranormální jevy. Indiáni ho v minulosti používali jako své posvátné pohřebiště, a později tento ostrůvek využívali k pohřbívání mrtvých i amerických osadníků.

Deadman Island, ostrov jen pro mrtvé

Ostrov mrtvého muže je malý ostrůvek s rozlohou jen 3,8 hektaru a nachází se jižně od Stanley parku u kanadského velkoměsta Vancouver. Tento ostrůvek byl objeven až v roce 1862 americkým osadníkem, který se jmenoval John Morton. Když na něj John poprvé vstoupil, byl zřejmě prvním bílým mužem, který se tam dostal. Jak totiž sám zjistil, ostrov byl využíván Indiány na pohřbívání mrtvých soukmenovců.

A nejen to, ukázalo se, že ostrov byl v minulosti i dějištěm krvavých bojů. John Morton našel na mohutných jehličnatých stromech stovky červených dřevěných beden z cedrového dřeva. Když se dostal k jedné z nich a otevřel ji, našel v ní lidské kosti a zbytky látek. I další američtí osadníci, kteří se na ostrov dostali, našli v dalších bednách kosti mrtvých mužů, žen i dětí.

Jak později zjistili kanadští historici, na ostrově se odehrály krvavé boje mezi indiánskými kmeny Squamish a Salish. Indiánští bojovníci se zde zabíjeli po stovkách, a nejen oni. Na ostrově umírali i indiánské ženy a děti, které oba kmeny používali jako rukojmí.

Po těchto masakrech se stalo z ostrova indiánské pohřebiště až dokud ho nenarušili bílí američtí osadníci. Ti ho totiž také začali používat na pohřbívání svých mrtvých, a dokonce ho využili mezi lety 1882 až 1892 jako karanténní místo pro nemocné s pravými neštovicemi. V té době zde zemřeli stovky nakažených a na ostrově se postupně začaly dít divné věci.

V roce 1909 se zde odehrál jeden z nejděsivějších paranormálních případů. V tomto roce sem totiž přišli dřevorubci, kteří nedostali žádné povolení na kácení stromů. Na ostrov byli proto posláni policisté, aby nelegálních kácení stromu zastavili.

Všichni dřevorubci však z ostrova ještě před příjezdem policistů museli uprchnout, protože se stali svědky velmi děsivých jevů. Dřevorubci policistům řekli, že každého, kdo na ostrově pokácel strom, ohrožovaly podivně chodící kostlivci. Policisté jim samozřejmě vůbec nevěřili, ale když přišli na ostrov, byli svědky hrůzostrašného šramocení kostí a zvláštních skřeků. Co se tehdy na ostrově odehrálo, není dodnes jasné, ale jak se ukázalo později, zřejmě to asi nebyla náhoda.

V roce 1944 si tam kanadské námořnictvo HMCS Discovery postavilo budovu, ve které jak později potvrdili samotní námořníci a další zaměstnanci začalo strašit. Mnozí z nich slyšeli v budově velmi podivné a neidentifikovatelné zvuky, dokonce byli svědky přesouvání nábytku, aniž se ho někdo jen dotkl. Někteří zaměstnanci na vlastní žádost z této budovy odešli, a jako důvod uváděli strach z ostrova i z budovy. Dnes se tam už nachází jen námořní muzeum.

Je možné, že je tento malý ostrov stále chráněn dušemi mrtvých Indiánů, a proto se tam i dnes odehrávají zvláštní paranormální jevy, jak si to myslí i obyvatelé Vancouveru?  

Sdílet: