Olejový muž znásilňuje ženy: Je zvrácené monstrum jen výplodem legend?

Rate this post

Podobně jako v jiných kulturách, i v té malajské existuje zlé a zákeřné, zvrácené nadpřirozené monstrum. Orang minyak však vyniká svou zvráceností. Odkud mýty o této osobě pocházejí a mohou ho někteří lidé opravdu napodobovat?

Orang minyak je také známý jako Olejový muž a traduje se, že je výsledkem dlouhodobé sexuální frustrace. Když muž nedokáže ukojit svou touhu, obrátí se k temné magii, aby si podmanil ženu, kterou chce. Co si představit pod pojmem „temná magie“? Traduje se, že aby byl rituál úspěšný a vyvolená muži podlehla, musí Orang minyak znásilnit denně tři panny a dělat tak po celý týden.

Nadpřirozené bytosti přitahují pozornost lidstva již už od nepaměti, a nejednou jsou spojeny právě se sexem. Orang minyak je však právě díky své zvrácenosti jedinečný.

Místní obyvatelé věří, že jde o monstrum, avšak jeho popisy se diametrálně liší. Někteří Olejového muže líčí jako vysokého a hubeného, ​​jiní jako malého a tlustého muže. Barva očí může být jakákoli, nejčastěji ji popisují jako žlutou a červenou. Celé tělo má navíc pokryté černou mazlavou hmotou, kterou se nenatírá, vychází totiž přímo zpod pokožky. Z těla však neodkapává, a tak ho nelze vystopovat.

Orang minyak je chlípný a jeho jediným cílem je ukájet své zvrhlé touhy. Už jsme zmínili, že aby získal vysněnou ženu, je ochoten znásilňovat panny, v některých legendách se ale mluví o opaku. Olejový muž se měl podle nich zaprodat zlým silám, svést svou vyvolenou a pak v rámci splacení dluhu znásilňovat jiné ženy. Z povinnosti se stává závislost a netrvá dlouho, dokud Orang minyak ztrácí nejen vůli se zločiny skoncovat, ale právě naopak se mu začínají líbit.

Zejména ve venkovských oblastech Malajsie, kde jsou lidé poměrně pověrčiví, proto se často setkáte s různými obrannými prostředky proti olejovému muži. Říká se například, že pokud ho člověk vidí během dne, může se ho pokusit přesvědčit o zvrácenosti jeho řízení a pokud se mu to podaří, Orang minyak zmizí. V noci se však prodere na povrch chlípnost a je třeba si dávat pozor. Těžko ho fyzicky přemůžete, a i když se ho podaří někomu chytit, většinou vyklouzne.

Ženy proto spí s nevypraným mužským oblečením vedle sebe. Tento pach má Orang minyak odrazovat od útoku. Ty pověrčivější zacházejí ještě dál a rovnou spí v mužském oblečení.

Samozřejmě neexistují žádné důkazy o existenci takového tvora. Některé svědectví však hovoří o tom, že má schopnost člověka psychicky znehybnit, takže oběť nemůže ani mluvit. Děsivý výjev ve spojení s dočasným ochrnutím je průvodním jevem takzvané spánkové paralýzy, která patří k těm nejděsivějším nočním zážitkům.

Sdílet: