Obří sarkofágy v Sakkáře: Interdimenzionální portál používaný starými Egypťany?

Obří sarkofágy složené ze žuly o hmotnosti 70 tun se nacházejí v úzkých výklencích vykopaných hluboko v země. Sarkofágy byly objeveny v Sakkáře v jednom z nejstarších a největších archeologických nalezišť ve starověkém Egyptě. Vědci jsou ale zmateni, jak je možné umístit tyto obří sarkofágy do tak omezených prostor, a i v této době zůstávají nevyřešenou záhadou. Jak je to možné?


Na západním břehu Nilu, asi 30 km jižně od Káhiry, se nachází místo Sakkára, jedno z nejstarších a největších pohřebišť v celém starověkém Egyptě. Tetiho pyramida, se tyčí nad obřím hřbitovem. Faraon za své vlády před více než 4000 lety postavil pyramidu a nedaleký zádušní chrám.

Tetiho pyramida je velmi důležitá, protože obsahuje nejstarší nápisy na světě, část takzvaných „Pyramid Texts“, sbírku starověkých náboženských spisů z roku 2400 př. n. l., Obsahující pasáže o Osirisovi , egyptském bohu a posmrtném životě a pokyny, jak připravit faraonovy ostatky na jeho výstup na nebesa po smrti.


V textech pyramid se vše točí kolem hvězd, krále, který se stane hvězdou a který vystoupá na nebesa, aby dosáhl Osiris-Orion na obloze. Je důležité zdůraznit, že staří Egypťané věřili, že v době zvané „ZP TP“ (obvykle přepsaná jako Zep Tepi doslova „poprvé“) žili bohové mezi sebou, jen aby znovu zmizeli. Texty pyramid znamenají, že se člověk může znovu připojit k bohům.

Egyptologové specifikují tyto památky jako hrobky, ale věří se, že pro Egypťany to nebyly hrobky, ale dveře do posmrtného života. Takže tyto hrobky sloužily jako zesilovače pro otevírání portálů skutečného přístupu do jiných dimenzí?

Právě prostřednictvím těchto sarkofágů začal král svou výpravu do jiného světa, kde čelil překážkám, nebezpečím a hrozbám. Kdyby tyto hrozby překonal, měl by přístup do říše Osiris. Ruiny Sakkary, které zůstaly nerušeně pod pouštními písky po celá staletí, v sobě skrývají skutečné tajemství celého místa, záhady, které se nachází pouhých 800 metrů od Tetiho pyramidou.

V roce 1850 učinil francouzský archeolog Auguste Mariette neobyčejný objev: obrovský podzemní bunkr, Sakkářské serapeum, bludiště tunelů vykopané ve skále. 

Uvnitř jsou umístěny obří sarkofágy ze žuly, o nichž se předpokládá, že byly transportovány z města Asuán vzdáleného asi 960 kilometrů. Jsou jich desítky a každý váží asi 70 tun, každý je vyrobený z jednoho žulového bloku tak hladkého, že leskne jako zrcadlo.

Skutečnou záhadou však je, jak se starým Egypťanům podařilo přepravit tyto obrovské balvany, a poté je umístit do úzkého podzemního labyrintu Serapeum. Za jakým účelem? Je to opravdová hádanka.

Většina vědců spekuluje, že Serapeum a jeho obrovské sarkofágy byly vyrobeny k uložení mumifikovaných pozůstatků posvátných býků, o nichž staří Egypťané věřili, že pocházeli z nebe a uctívali je velmi komplikovanými obřady. Když však Mariette otevřel sarkofágy, zjistil, že jsou až na pár kostí prázdné. Na místě byla ve skutečnosti nalezena mumie jen jediného býka Hapise.

Serapeum je vykopáno dvanáct metrů hluboko a skládá se ze tří chodeb; hlavní chodba je 68 m dlouhá, 3 m široká a 4,5 m vysoká, s 24 bočními komorami vyříznutými do skály. 24 rakví po 80 tunách, s 15 tunovými víky z extrémně tvrdé žuly a čediče.

Otázkou je, jaké nástroje byly použity k dosažení takové přesnosti.
Podle egyptologů je jim více než 3000 let. V té době nikdo neměl nástroje potřebné k úpravě tohoto typu žuly. Pouze pokročilá technologie, možná mimozemského původu, mohla vytvořit tyto tuny a tuny těžkých hrobek. 

Povrchy těchto obřích sarkofágů jsou dokonale hladké s přesnými a dokonalými hranami, vyrobené z pevného bloku žuly neuvěřitelné tloušťky.
Interiér má bezchybný lesk, něco jako zrcadlo. Těchto 24 hrobek muselo mít účel nebo použití, kterému nikdo není schopen porozumět.

Mezi vědci se říká, že Serapeum je kromě nekropole spíše magickým místem, o kterém nevíme nic víc. Gabriel Silva ve své knize „Faraon“ hájí teorii, ve které se říká, že černé sarkofágy byly zcela zapečetěny, čímž uvnitř vzniklo vakuum. Říká, že někteří vědci zaznamenali anomálie prostřednictvím elektronických zařízení.

Ve vnější části obdélníkových desek hrobek byly nalezeny různé nápisy a geometrické vzory různých typů. Každý ze sarkofágů se vyznačuje dokonalými a neuvěřitelnými řezbami vytvořenými díky strojům, vybaveným nespornou technologií. Někteří odborníci, kteří byli na návštěvě u těchto obřích sarkofágů, cítili, jako by to bylo místo pro vzestup, tj. Skutečné Hvězdné brány, které by byly schopny přenášet do jiných dimenzí a nebo pro reinkarnaci na jiné planety. A myslet si, že se to všechno stalo před více než 30 000 lety je nepředstavitelné. 

Zdroj: ie

Sdílet:
Loading...