Obři mezi zvířaty: tito tvorové vás ohromí svou velikostí

Možná jste už slyšeli o gigantických zvířatech, která se toulají světem. Z vyprávění je těžké si tato zvířata představit, když se je ale podaří vyfotografovat v poměru s člověkem, pak je výsledek opravdu zajímavý. Hovoříme zde nejen o koních či velrybách. Gigantických rozměrů se dorůstají i hlodavci nebo třeba netopýři. V takovém případě jde pak o velmi zajímavou podívanou. Pojďme si tedy gigantickou říši zvířat představit.

Clydesdalský kůň je jedním z největších plemen tohoto druhu. Obecně jsou velmi přátelští a snadno se cvičí a na fotografii je můžete vidět v porovnání s člověkem.


Dlouhokrčka hadí je druh želvy, která žije v jezerech a rybnících. Kdo ji spatřil na vlastní oči, patrně si řekne, že jde o malou želvu. Jenže opak je pravdou. Tyto želvy se dorůstají obrovských rozměrů a jejich skus je velmi silný a nebezpečný.


Lidé se nedostávají často do blízkého kontaktu s netopýry, proto ani netušíme, jak velcí mohou být. Netopýr na této fotografii vypadá jako dítě Batmana. Ve skutečnosti jde o druh s názvem létající lišky.


Patrik byl největší a nejstarší vombat na světe. V průměru se vombati dožívají 15 let, ale Patrik žil 32 let. Tato chlupatá zvířata pocházejí z Austrálie.


Mezi giganty se také dostal enormní mlok, který je jako vystřižený z noční můry. Tato děsivá stvoření jsou největšími obojživelníky ze všech, kteří vydávají zvuky jako malé dítě. Bohužel jim hrozí vyhynutí.


Gigantický může být i takový tvor, jako je šnek. Ačkoliv je neškodný, vypadá jako mutant ze sci-fi filmu. Tito šneci rostou celý svůj život a mohou se dožít až 10 let.


Tak takového krokodýla byste vskutku potkat nechtěli. Konkrétně tento krokodýl byl turistům známý jako Brutus.


Král mezi tygry, takto bychom mohli nazvat sibiřského tygra, který žil v zajetí. Na fotografii ho právě krmí jeho pán, ovšem bude tak malá lahvička stačit?


Německá doga je jedním z největších plemen psů. Když svou výšku ale ještě přerostou, pak už jde skoro o koně. Bohužel kvůli své velikosti trpí mnoha zdravotními potížemi.


Pokud jste slyšeli někdy o říčních příšerách, pak mají nejspíš reálný původ. Řeč je o tygří rybě z řeky Kongo. Ryba je velmi nebezpečná, jde o predátora, který útočí na lidi.


Velikáni se nevyhnuli ani říši králíků. Jsou neškodní, ačkoliv díky kvůli jejich velikosti si lidé myslí opak.


Austrálie je země plná pavouků, které bychom neradi potkali. Ačkoliv pavouk na fotografii vypadá monstrózně, je jedním z nejméně nebezpečných v Austrálii.

Sdílet:
Loading...