Objev mimo lidské chápání: kdo vyrobil před 55 000 lety kámen z kyslíku?

Rate this post

Nebeský modrý kámen je svým unikátním složením pro vědce záhadou už od svého objevení v roce 1990. Nebeský kámen, jak se záhadnému kameni přezdívá, byl nalezen v západní Africe. Jeho složení neodpovídá žádnému známému nerostu na Zemi, vědci si proto myslí, že je uměly. Má to ale háček. Kdo jej vytvořil, musel žít v Africe zhruba před 55 tisíci lety! A navíc, kdo dokáže vyrobit kámen z kyslíku?

Příběh kamene začíná v roce 1990, kdy byl italský geolog Angelo Pitoni vyslán těžební společností Sierra Leone do afrického regionu Kono, aby zde zmapoval ložiska diamantů pro budoucí těžbu. Během svého průzkumu narazil na vesnici, kde mu starý náčelník kmene ukázal modrý kámen s bílými žilkami na povrchu, který údajně objevil jen několik centimetrů pod zemí. Pitoni nejprve považoval kámen ta tyrkys, jenže na rozdíl od tyrkysu byl modrý kámen až nezvykle čistý, bez nečistot a příměsí.

Od Pitoniho už kámen putoval do vědeckého institutu v Ženevě a na univerzitu La Sapienza v Římě k přezkoumání. K překvapení všech vědců se ukázalo, že nejde o žádný známý minerál. To ale není vše! Odborníci nedokázali určit, které prvky způsobují modré zbarvení kamene.

Pitoni ale chtěl znát pravdu o původu a složení kamene, a proto jej poslal i jiným institucím. Zajímavé byly například testy z univerzity v Utrechtu, kde jej vystavovali působení různých

kyselin, ale žádná z nich kámen nepoškodila ani nepozměnila. Zahřívali jej na 3000 stupňů Celsia, ale ani tepelný žár složení kamene nenarušil. Nakonec malý úlomek kamene rozmělnili na prášek a dali jej pod mikroskop, v ten moment ztratil svou barvu. Odborníci tedy konstatovali, že kámen vytvořila příroda a není zřejmě zemského původu.

Vyrobila kámen neznámá vyspělá civilizace

Někteří badatelé jsou přesvědčeni, že nebeský kámen vytvořila nějaká neznámá vyspělá civilizace. Své přesvědčen opírají o detailní analýzu chemického složení, které ukázalo, že kámen je vyroben ze 77,17 % z kyslíku. Zbylá procenta tvoří uhlík (11,58 %), křemík (6,39 %), vápník (3,31%) a další prvky, jejichž přítomnost je téměř nepatrná. Otázkou ale je, kdo a jak mohl kámen z kyslíku vyrobit?

Testy prováděné ve Španělsku se pro změnu pídily po struktuře, která kamenu propůjčuje modré barvivo. Výsledky ukázaly na neznámý neminerální prvek, o kterém vědci předpokládají, že je starý 15 tisíc až 55 tisíc let. Patoni tvrdí, že testy odhalily chemické složení kamene a jeho molekulární vzorec, který věda dosud neznala. Bylo tedy vyloučeno, že jde o padělek.

Otázkou ale dodnes zůstává, kde se tady modrý kámen vzal a jak vznikl. Jde o umělý výtvor, který po sobě zanechala nějaká vyspělá civilizace? Nebo jde o „obyčejný“ kámen, který vědci ještě řádně neprozkoumali?

Zdroj: Ancient-code.com

Sdílet: