Nezvěstný muž se u dveří objevil po 30 letech ve stejném oblečení. Tvrdil, že byl celou dobu v domě

5/5 - (1 vote)

V devadesátých letech se beze stopy vytratil ze svého domu muž, který se o 30 let později objevil na prahu svého domu, ve stejných šatech. Příběh ale začíná být zajímavý v momentě, kdy prohlásil, že byl celou dobu doma.

Vraťme se v čase do roku 1991 na venkov ve východní části Rumunska, kde žil Vasile Gorgos, tehdy 63 letý farmář. Ráno v den svého zmizení měl odjet na menší služební cestu, což nebylo nic neobvyklého. Lístek na vlak už měl připravený v kapse, rozloučil se se svou rodinou o vydal se na cestu, ze které se už ale nevrátil.

Obvykle se Vasil z těchto cest vracel ještě téhož dne večer. Rodina neváhala a okamžitě zalarmovala policii. Uběhlo pár dní a stále se nic nedělo. Nakonec se dny proměnily v týdny, měsíce a nakonec i roky.

Vasilova rodina už počítala s nejhorším a ve svých srdcích muže po letech pohřbila. Nikdy se nenašly žádné stopy po jeho zmizení, nikdy se nenašel žádný svědek, který by muže toho dne viděl. Zkrátka rodina se začala smiřovat s nejhorší možnou variantou a s faktem, že pravdu už se nejspíš nikdy nedozví. Po 30 letech ale přišel náhlý zvrat!

V neděli 29. srpna 2021 zastavuje před Vasilovým domem auto. Dům je stále ve vlastnictví rodiny. Z auta vystupuje teď už 93 letý Vasil. Vypadá zmateně, jeho rodina nevěří svým očím. Na sobě má stejné věci, ve kterých před 30 lety odešel, ba co víc, v kapse má lístek na vlak. Když se muže zeptají, kde celou dobu byl, nevěří svým uším. Vasil se nechápavě podívá na rodinu a odvětí, že byl přece celou dobu v domě.

Vasila prohlédl lékař, který uznal, že je v dobrém zdravotním stavu. Třicet let o něj bylo evidentně pečováno hezky a kromě menších neurologických problémů, úměrných jeho věku, je muž naprosto v pořádku. Vasil si dokonale pamatoval všechny členy své rodiny, každý kousek svého domova a vše co znal před 30 lety. Nicméně posledních 30 let si nepamatuje.

Sousedé, kteří si všimli Vasila jak vystupuje z auta, byli z celé situace tak v šoku, že si nevšimli ani řidiče, ani SPZ auta. Celých 30 let čekala Vasilova rodina na odpovědi, a namísto toho se vynořily jen další otázky. Kde byl? Co se mu stalo? Kdo ho přivezl? Jak může mít na sobě stejné a prakticky neporušené oblečení? Proč zapomněl na všechno, co se mu stalo? Mohl být obětí únosu „čtvrtým druhem“? Nebo snad vstoupil do jiné dimenze?

Odpovědi se už asi nedovíme. Ani my ani Vasilova rodina.

Zdroj: US

Sdílet: