Největší záhada 20. století! Co způsobilo, že se v Paříži zastavil čas?

Paříž, 30.12. 1902 01:05. Jedno z nejromantičtějších míst zasáhla záhada, kterou dodnes nikdo neumí vysvětlit. Zastavily se tam všechny kyvadlové hodiny! Nicméně všechny ostatní hodiny ukazovaly čas normálně a šli dál. Co přimělo zastavit všechny kyvadlové hodiny v Paříži?

Nebyly to jen kyvadlové hodiny, které se ve zmíněné době chovaly neobvykle. Mnozí lidé, kteří se v té době nacházeli v Paříži uvedli, že v té chvíli začali pociťovat mdloby, slabost v těle, dostávali závratě, či dokonce nevolnost. Co za záhadu ovlivnila kyvadlové hodiny a také lidi?

Meteorologové si mysleli, že se v atmosféře mohla vyskytnout nějaká anomálie, která zapříčinila zastavení kyvadlových hodin a také nevolnost některých obyvatel. Avšak žádné neobvyklé přírodní jevy meteorologové nezaznamenali.

Princip kyvadlových hodin

Pohyb kyvadlových hodin ovlivňuje gravitace. To znamená, že pokud jsme přitahováni gravitační silou, kyvadlové hodiny fungují a neexistuje důvod, pro který by se mohly zastavit.

Faoucaultovo kyvadlo, jedno z nejznámějších vůbec, bylo jedním z prvních důkazů o tom, že Země rotuje a od roku 1851, kdy bylo použito poprvé, se ani jednou nezastavilo kromě 30.12 1902! Zastavení tohoto kyvadla však mohlo způsobit jen jediné – Země se zastavila a přestala rotovat.

Pokud by se však zastavila Země a přestala by se točit, nezastavily by se pak kyvadlové hodiny na celém světě a ne jen v Paříži? Tato záhada dodnes zůstává nevyřešena a ani po tak dlouhé době – ​​115 let – nedává vědcům spát.

Nejbláznivější teorie totiž tvrdí, že v blízkosti naší planety mohl tehdy probíhat nějaký experiment, či neznámý úkaz, jehož vliv zachytila jen Paříž.

Sdílet: