Nejprve na půdě objevili starou panenku, pak se v domě rozpoutalo peklo

Nad tím, že by mohla být dětská hračka nebezpečná pro celou rodinu, dnes uvažují asi jen scénáristé hollywoodských hororů. Proto příběh, který se stal v roce 1960 ve Velké Británii, se bude jistě pro mnohé zdát čistou fikcí. Opak je však pravdou, skutečně se stal a byl podrobně zdokumentován.

Co ukrývá starý dům?

Rodina Parkerová z Londýna se v roce 1960 rozhodla, že se přestěhuje na venkov, kde si vyhlédla sice starší, ale o to působivější viktoriánskou usedlost Morton Towers, která se nacházela v knížectví Cheshire a Staffordshire. Během prvních týdnů si usedlost začali renovovat, a vše bylo v nejlepším pořádku. Jejich život se však náhle změnil po objevení panenky, kterou našel otec rodiny na půdě ve staré skříni.

Zdroj: Unsplash.com

Když pan Parker panenku očistil od prachu a špíny, dal ji své devítileté dceři Sally na hraní. Panenka, která byla dokonale oblečená ve stylu viktoriánské módy, se ihned Sally velmi zalíbila. Na druhý den, jejich dcera přišla za rodiči s tím, že panenka se jmenuje Jessica, a je to její nejlepší kamarádka. Chování jejich dcery se však po pár dnech radikálně změnilo.

Prokletá panenka

Asi tři dny po nálezu panenky se v noci ozval z dětského pokoje, kde spala Sally, pronikavý křik. Když rodiče vběhli do pokoje, viděli, jak se jejich dcera na posteli třásla, a neustále vykřikovala “hoří, pomoc, hoří”. Rodiče se proto dceru snažili uklidnit, což se jim té noci i podařilo. Dceřiny záchvaty se však opakovaly noc co noc, a tak k ní rodiče zavolali lékaře. Ten však po její prohlídce usoudil, že Sally je absolutně fyzicky i psychicky v pořádku a podle něj to měl být jen nějaký stres ze stěhování, který by měl po pár dnech zmizet. To se skutečně i stalo, ale Sally, která byla kdysi veselou a hravou dívkou, se stala smutnou osobou bez duše.

Už ji vůbec nebavily žádné hračky, nechodila za kamarádkami, jen celé dny sedávala ve svém pokoji, kde mluvila se svou panenkou Jessicou. Rodiče viděli, že dceru ztrácejí před očima, proto se rozhodli, že dům prodají, a vrátí se zpět do města. Jejich dcera Sally však o tom nechtěla ani slyšet, stále opakovala, že v domě chce zůstat i se svou panenkou Jessicou.

“Zachránil” je oheň

Ještě tu noc, kdy se rodiče Sally rozhodli dům prodat, vypukl v domě požár. Pan Parker proto okamžitě poslal manželku ven a ihned vběhl do pokoje pro svou dceru Sally, s níž se snažil rychle dostat z hořící budovy. Těsně před dveřmi dceři vypadla z rukou panenka rovnou do plamenů.


Zdroj: Unsplash.com

Přestože Sally prosila otce, aby Jessicu zachránil, už to nebylo možné, bylo příliš pozdě. Když venku sledovali, jak jejich dům pohlcují plameny, z ničeho nic se zevnitř ozval pronikavý výkřik, který zněl jako nářek umírajícího děvčátka. V tom momentě jejich dcera Sally omdlela, a probrala se až v nemocnici.

Sally sice byla v nemocnici po procitnutí úplně v pořádku, ale šokující na celém příběhu bylo to, že si vůbec nepamatovala na svůj život v domě a ani na svou panenku jménem Jessica.

Překvapivé fakta

Rodiče však byli zvědaví, jakou historii vlastně jejich viktoriánský dům měl, a proto začali pátrat v historii, aby zjistili, komu vlastně patřil. Přišli na to, že na přelomu 19. a 20. století patřila usedlost rodině Westlakeových, kteří v domě stejně jako Parkerovy zastihl požár, který zachvátil levé křídlo budovy. A právě zde měla pokoj jejich dcerka Jessica, která v plamenech zemřela. Tělo Jessicy se nikdy nenašlo, a všichni předpokládali, že shořela při požáru. Někteří místní obyvatelé však tvrdili, že u domu čas od času viděli její přízrak.

Mohla tedy nějak souviset smrt Jessicy s panenkou, kterou měla Sally? Mohl se snad nějakým záhadným způsobem do panenky přenést duch mrtvé Jessicy? A proč vlastně dala Sally panence jméno Jessica? Otázek v tomto příběhu, který se opravdu stal, bylo víc než dost, ale nepodařilo se na ně najít odpovědi stejně, jako se nikdy nezjistilo, proč vlastně v domě začalo hořet.

Sdílet: