Nedokážete se zbavit pocitu, že nepatříte do tohoto světa? Co to znamená?

4.7/5 - (6 votes)

Existuje spousty lidí, kteří se nedokážou zbavit pocitu toho, že na tento svět prostě nepatří. Nikdo jim nerozumí, neztotožňují se s názory ostatních a realitu kolem sebe vnímají zcela jinak. Nemluvíme však o stavech spojených s psychickými problémy. Pocit toho, že na této planetě nemáte co dělat, pramení z úplně jiného odvětví a vlastně není důvod se tohoto pocitu bát, nejste totiž jediní.

Vědci v tomto ohledu provedli řadu výzkumů a dospěli k mnoha závěrům. Pravdou však je, že tento pocit nemusí mít racionální vysvětlení, jako spíše duchovní. Mnoho spirituálně založených lidí věří, že tito lidé jsou v podstatě zhmotnělými dušemi z jiných dimenzí mimo naší, planetu. Téměř všichni lidé s těmito pocity vykazují stejnou formu chování, čímž se odlišují od ostatních.

Především jde o neustálý pocit a potřebu dostat se odtud pryč, naproti tomu si ale uvědomují, že je tady na Zemi něco drží. V jednu chvíli vidí svět kolem sebe jako pouhou iluzi, jako by tady byli na návštěvě, když si rázem uvědomí, že to nemůže být pravda. Taková dilema zažívají už od narození, pro své okolí představují nepochopitelnou osobnost, a proto jsou často vyčleňováni.

Co doopravdy tento pocit znamená?

Spirituální učenci mají pro tento druh pocitu a lidí své vysvětlení. Jde o lidi s duší bytosti z vyššího duchovního světa, kteří v mnoha ohledech překonávají pozemšťany. Jsou to starodávné duše, které bývaly v naprosté harmonii, a proto je teď „stresuje“ prostředí ve kterém se ocitají. Považují tento svět za iluzi a nemohou se zbavit pocitu, že tato planeta není jejich domovem.

Tito lidé jsou také náramně citliví. Pociťují různé vibrace a energie, které pouhý smrtelník ani nezaznamená. Největší energií je pro ně světlo a láska, protože věří, že právě tyto energie jsou nejdůležitější pro rozvoj jakékoliv civilizace. Lidé, kteří zažívají intenzivní pocit toho, že nejsou ze Země také projevují obrovský zájem o esoteriku a paranormální jevy. Dalším charakteristickým rysem, je jejich přívětivost a laskavost. Většinou se angažují do charitativních činností, snaží se být nápomocní a pomoc druhým je naplňuje.

Většinou už od svého narození jim jejich okolí nerozumí. Pro takové jedince je tak velmi obtížné najít osobu, se kterou by si vyloženě rozuměli. Nicméně pokud už na takovou osobu narazí, dosáhnou velkého duchovního pokroku a mnoha úspěchů ve svém životě. Navzdory tomu v nich ale stejně zůstává nespokojenost a pocit toho, že jsou spíše ve snu, což může vést nevyváženosti pocitů.

Tyto pocity a reakce jsou však nedobrovolné a pocházejí z podvědomí, které těmto jedincům připomíná jejich předešlé životy. Spolu s globálními a společenskými problémy to tak v životě nemají lehké.

Jak s takovými pocity nakládat?

Nejvhodnější je jednat intuitivně, snažit se myslet pozitivně, vnímat světlo a lásku kolem sebe, která vás doslova nabije. Pomáhejte ostatním, dělejte charitu, sršte laskavostí. Nebude to jednoduché, nesmíte se ale poddat negativním vlivům nebo ještě hůř, začít o sobě pochybovat. Nejdůležitější je váš přístup a ten prostě musí být pozitivní. Jakmile začnete konat dobro a vy za sebou uvidíte kus odvedené práce, vše půjde líp. Není také na škodu vyhledat duchovního učitele, který vás pochopí a dovede na tu správnou cestu.

Sdílet: