Nečekané překvapení: Společná fotka s duchem v opuštěné nemocnici

Velký šok zažila amatérská skupina lovců duchů, která se vydala na prohlídku opuštěné nemocnice Newsham Park Hospital v anglickém městě Liverpool. I když celá skupina potvrdila, že se ve staré a nepoužívané nemocnici nesetkala s žádným duchem, nakonec se s nimi jeden duch objevil na společné skupinové fotografii. V době focení však o tom ještě nikdo ze skupiny neměl ani tušení. Překvapení přišlo až o pár hodin později.

Strašidelná tvář na fotce

V Británii existuje pro někoho možná zvláštní společnost Haunted happeningy, která pravidelně organizuje pro zájemce strašidelné prohlídky, nebo skutečný lov duchů. Každý jeden zájemce se tak může na jednu noc stát nefalšovaným lovcem duchů. Stačí si jen vybrat z nabídky strašidelných míst, která tato společnost na své stránce nabízí a můžete se při troše “štěstí” setkat se skutečným duchem.

O zájemce nemá tato společnost nouzi, protože lidé její služby vyhledávají celoročně, ale největší zájem je hlavně v čase Halloweenu, tedy v předvečer Svátku všech svatých. V roce 2016 na začátku listopadu se tak jistá skupina zájemců – amatérských lovců duchů, dostala díky společnosti Haunted happeningy do opuštěné liverpoolské nemocnice Newsham Park Hospital.

Než se celá skupina pod vedením Phila Barrona zavázala na strašidelnou prohlídku nemocnice, vznikla skupinová fotografie všech 29 členů, kteří se na prohlídku přihlásili. Fotografii vyhotovil Phil Barron, který si však během fotografování absolutně ničeho nevšiml.

Ani členové celé skupiny ještě tehdy netušili, že se s nimi fotografuje skutečný duch. Zjistili to až o pár hodin později, kdy byla fotka zveřejněna na sociální síti.

Newsham Park Hospital

Budova nemocnice, která byla dříve sirotčincem na podporu a vzdělávání sirotků britských námořníků, byla otevřena ještě v roce 1874. Později budova sloužila jako léčebna pro duševně nemocné, a nakonec i jako nemocnice. I když budova dodnes patří k nejznámějším stavbám v Liverpoolu, od roku 1992 kdy byla uzavřena, neustále chátrá.

Během 118 let, kdy byla budova v provozu se zde nepochybně nahromadilo množství negativní energie, neboť o sirotčinci i o léčebně duševně nemocných se říká, že zde byly velmi tvrdé podmínky.

I účastníci této prohlídky, ale i těch předchozích potvrdili, že negativní energie je v nemocnici skutečně cítit. Vždyť nakonec to potvrdila i spiritistická tabulka ouija, která se používá ke komunikaci s duchy. Během noční prohlídky však nikdo z účastníků neviděl ducha, všichni měli jen smíšené pocity, jako by je někdo sledoval.

Skupinovou fotografii poslal během přestávky v době prohlídky na sociální síť Phil Barron, který si ani tehdy ještě neuvědomil, že na fotce je jedna tvář navíc. Dozvěděl se to až následující den ráno, když bylo pod fotkou na sociální síti množství komentářů, které poukazovaly na to, že na fotce je zachycen nějaký duch. Byla tam mrtvolně bledá tvář ženy s propadlýma tmavýma očima, která se však na fotce usmívala.

Nikdo neměl ani tušení, kdo to na fotografii může být a Phil Barron absolutně vylučuje, že by bylo s fotkou nějak manipulováno.

Sdílet: