Nebezpečná bílá paní z Filipín

Rate this post

Ve filipínském městě Quezon City se nachází ulice Balete Drive, které je lepší se vyhnout, alespoň podle rad místních obyvatel. Tato ulice je na Filipínách známá jako ulice, kde mizí hlavně malé děti a mladí lidé, a zjevují se tu nadpřirozené bytosti. Nejznámější je přízrak bílé paní, kterého se bojí hlavně taxikáři. Jsou obavy místních lidí oprávněné nebo jde jen o nějaké výplody fantazie na přilákání turistů?

Duchové z mohutných stromů

Ulice Balete Drive dostala pojmenování podle staletých mohutných stromů balete, kterými je ulice lemovaná. Legendy o těchto stromech říkají, že v jejich útrobách žijí různí duchové, kteří mají ve stromech vchody do svého světa. Lidé, a hlavně malé děti by se k stromům neměli vůbec přibližovat, protože podle legend se může otevřít brána mezi světem živých a mrtvých. Přízraky, které mohou z brány vyletět by mohly každou živou bytost vtáhnout do paralelního světa, ze kterého již není návratu. Někteří lidé těmto legendám nevěří, ale i tak se této ulici, a hlavně stromům raději vyhýbají. Během 20. století se na této ulici ztratily desítky dětí, které už nikdy nikdo neviděl. Policie samozřejmě každé ztracené dítě v této ulici prohlásí za únos, a čeká na pachatele, kteří budou žádat výkupné. V drtivé většině případů se tak nestalo.

Bílá paní z Balete Drive

V 50. letech 20. století však ulice v Quezon City nabrala ještě strašidelnější rozměr, protože se zde začal pravidelně zjevovat přízrak mladé dívky v bílých šatech, která podle lidí, kteří ji viděli, může mít 13 až 17 let. Přízraku mladé dívky, která je podle svědků velmi krásná a přitažlivá, se začalo přezdívat bílá paní z Balete Drive. Podle místních obyvatel jde o dívku, které někdy v polovině minulého století večer na Balete Drive stopovalo taxík, co se jí mělo stát osudným. Taxikář ji měl brutálně znásilnit, a pak ji uškrtil. Zavražděnou dívku našli místní obyvatelé na druhý den ráno u jednoho z mohutných stromů balete s výrazem obličeje, který naznačoval velkou bolest a utrpení. Duch dívky se měl podle legendy vtělit do jednoho kmene z mohutných stromů lemujících ulici, a od té doby se na ulici přízrak bílé paní zjevuje. Velký pozor si dávají hlavně taxikáři, kteří vědí, že je bílá paní nesnáší, a má to souviset s tím, jak zemřela.

O bílé paní si taxikáři povídají množství historek, které s ní zažili. Ze začátku na taxikáře nejprve jen kývala, někdy si do taxíku nasedla, a po nějakém čase v taxíku zmizela. Později, když taxikáři na této ulici odmítali zastavovat mladým dívkám v bílém, se přízrak začal z ničeho nic zjevovat v prázdných taxících na zadním sedadle. Zatím se žádnému taxikáři, kterému se bílá paní zjevila nic nestalo, většina z nich se jen velmi vyděsí, ale i tak z ní taxikáři cítí velké nebezpečí, a bojí se, že některý z nich bude ten, kterému se pomstí za svou smrt.

Taxikáři však velmi neradi jezdí po této ulici, a pokud musí, tak jen přes den. Večer a v noci zde taxík téměř ani nepotkáte, a pokud ano, tak ho je slyšet na větší vzdálenost. Každý taxikář, který je donucen po této ulici v noci projet, u největších stromů vždy zatroubí, čímž dává přízraku vědět, že to není on, kdo zapříčinil smrt mladé dívky. Ulice Balete Drive je na Filipínách velmi známá, a čas od času se o ní hovoří i ve zdejších médiích. Místní samospráva se snaží problém s přízraky na této ulici již déle řešit, ale na potřebný výzkum odborníků na paranormální jevy, a k odstranění těchto neobvyklých úkazů se zatím peníze nenašly.

Sdílet: