NASA potvrdila: Marihuana obsahuje mimozemskou DNA, která nepochází ze Sluneční soustavy

Jde o ohromující zprávu, která šokovala i pobavila svět. Bohužel nemá nic společného s mimozemskými kamarády, kteří by se nějak spojili s rostlinami na Zemi. Vzhledem k tomu, že teď čtete tento článek, bude vás jistě zajímat tento výzkum, který se zabývá chováním, vás uživatelů na sociálních sítích. Opravdu čtete články, které sdílíte, nebo jen komentujete na základě poutavého nadpisu?

Mnoho provozovatelů internetových magazínů po celém světě včetně nás, si všimlo, že mnozí fanoušci i odpůrci naší práce, rádi sdílí články a komentují různé příspěvky a to, aniž by četli jejich obsah. Nedávno magazín NPR sdílel článek na Facebooku, který nesl nadpis „Proč už Amerika nečte?“. Příspěvek sklidil mnoho komentářů typu: „protože jsem tlustí a líní“, nebo „knihy čtu každý den, dokonce je kupuji známým jako dárky k narozeninám…“. Vtip je v tom, že po kliknutí na článek se objevila prázdná stránka. V to ale autoři nápadu doufali, chtěli vědět kolik lidí si přečte jen nadpis a vyjádří svůj názor bez znalosti obsahu.

Skupina počítačových vědců na Columbia University a Francouzském národním institutu se zabývala data setem více než 2,8 milionu on-line zpravodajských článků, které byly sdíleny prostřednictvím Twitteru. Studie zjistila, že až 59 procent odkazů sdílených na Twitteru nikdy nebylo otevřeno, těmi, kdo příspěvek sdílel, což znamená, že uživatelé sociálních sítí mají větší prostor pro sdílení obsahu než pro jeho skutečné čtení.

“Lidé jsou více ochotni sdílet článek než si ho přečíst,” uvedl spoluautor studie Arnaut Legout ve svém prohlášení ve Washington Post . “Toto je typické pro moderní spotřebu informací. Lidé tvoří názor založený na shrnutí, aniž by se snažili jít hlouběji. “

Výzkum prováděný skupinou  New York Times Customer Insight Group zkoumal, co motivuje lidi k tomu, aby sdíleli informace. Téměř polovina lidí dotazovaných v průzkumu uvedla, že sdílejí informace na sociálních médiích, aby informovali lidi a “obohatili” lidi kolem nich.

Takže pokud jste jedním z mála, kterým se podařilo kliknout na článek a přečíst si ho …tak GRATULUJEME! Zároveň se omlouváme za zavádějící nadpis. Než nás tedy všichni prokouknou můžete se bavit, sdílením tohoto článku J.

Sdílet:
Loading...