NASA OBJEVILA 7 PLANET PODOBNÝCH ZEMI V OKOLÍ HVĚZDY V OBYVATELNÉ ZÓNĚ, ALE..

Zrovna před pár minutami, NASA odtajnila, že dokázala najít 7 Zemi podobných planet pouze 40 světelných let daleko uvnitř obyvatelné zóny. Některé mohou dokonce být bohaté na vodu a obyvatelné pro život.

Je tu ale velký problém s tímto oznámením: Už dávno víme víc než tohle, včetně toho, že existuje i život mimo zemi.

“Je to poprvé, co je tak mnoho podobných planet kolem jedné hvězdy.” Michaël Gillon, vedoucí autor článku Národních listů oznamujících objev, řekl na tiskové konferenci. “Sedm planet.. Mohly by mít nějak kapalné vody a možná i život na povrchu.”

7 exoplanet obíhá hvězdu v souhvězdí Vodnáře zvanou Trappist-1 a jejich solární systém se velmi liší od našeho.

Jejich slunce, respektive hvězda, jak vědce velmi fascinuje je mnohem menší než ta naše, s odhadovanou jednou desetinou její váhy a asi jednou tisícinou záře. To jsou velmi dobré zprávy pro potenciální život na těchto planetách, protože to dovoluje obývat planety který jsou velmi blízko této hvězdě, jelikož i blízko hvězdy se stále udržuje obyvatelná zóna.

Zdá se, že NASA se drží zpátky. Proč? Tyto informace jsou očividně kontrolované a jsou zveřejňované postupně a velmi pomalu ze specifických důvodů, což možná není špatná věc. Zároveň ovšem pravdu schovávají už příliš dlouho.

Zdroj: ce.com