Nacističtí lékaři, co zabili stovky dětí, vraždili i po válce

Nacisté, kteří během druhé světové války ve Vídni zabili stovky dětí se zdravotním postižením, si i po válce udrželi zaměstnání na vídeňské klinice Steinhof. 

Na vídeňské klinice Steinhof bylo během druhé světové války týráno a zabito asi sedm set postižených dětí. Klinika byla známý vídeňský psychiatrický ústav. Po anšlusu Rakouska v roce 1938 byly asi dvě třetiny pacientů odvezeny a zavražděny, a  do této kliniky byly sváženy zdravotně postižené děti z celé Vídně.
Podle nacistické ideologie všichni zdravotně nebo mentálně postižení nepatřili mezi zdravé lidi a byli předurčeni k likvidaci. Podobně i na této vídeňské klinice, kde byly shromážděny děti z Vídně. Na dětech byly prováděny pokusy, děti byly zneužívány a nakonec byly likvidovány.

Téměř všichni zaměstnanci této známé vídeňské kliniky, kde nacisté zabili stovky postižených dětí si udrželo svou práci i po roce 1945 a podrobili tak další chovance zneužívání a týrání.

Podle zprávy rakouských orgánů bylo asi  600-700 dětí a mladistvých drženo v “Pavilionu 15” a podrobeno “komplexnímu systému násilí” a to vše fungovalo až do roku 1980.

Zpráva čerpá z rozhovorů s bývalými pacienty a zaměstnanci, kde je uvedeno, že  “nedostatečný počet zaměstnanců a zároveň ideologický rozchod s nacistickým obdobím, umožnilo pokračování  původním zaměstnancům v „léčení“  za těchto nelidských podmínek”.

Zaměstnanci, z nichž většina byla nedostatečně kvalifikovaná,  podávali dětem silné uklidňující prášky a dávali je do klecových lůžek a svazovali je.  

Nejméně 70 dětí zemřelo v objektu, který je nyní uzavřen, asi 80 procent z nich mělo plicní infekce, které byly způsobeny krutým zacházením a podvýživou,  píše se ve zprávě.

“Podmínky pro léčbu osob se zdravotním postižením … byly hodně vzdálené od profesionálních standardů praxe v té době,” řekla Hemma Mayrhoferová, jedna z autorů zprávy.

Na klinice v rakouském hlavním městě,  ve čtvrti Am Spiegelgrund, kde nacisté zavraždili téměř 800 dětí, byly prováděny  na dětech  pseudo-vědecké experimenty nebo byly zplynovány.

Jejich ostatky byly použity i po válce pro vědecké účely.

Šokující nová zpráva říká, že po válce, mozky dětí, kteří tam zemřeli dostal Heinrich Gross, vedoucí nacistický lékař, který vedl některé z těchto smrtících experimentů.

Heinrich Gross (1915-2005), který byl vyšetřován,  ale nikdy nebyl odsouzen, si užil prosperující kariéru po válce, mohl pokračovat ve výzkumu, který  začal už před rokem 1945, píše se ve zprávě.