Na havajské obloze se objevují podivné vertikální zelené „lasery“

Rate this post

Nejprve byli obyvatelé Havajských ostrovů svědky podivné spirály na obloze a teď se zjevuje série zelených vertikálních „laserů“. Podivné úkazy zachytila hvězdná kamera dalekohledu Subaru-Asahi.

V krátkém videu sdíleném na YouTube kanálu teleskopu Subaru můžeme vidět, jak se na noční obloze mihotají zelené paprsky světla, které se pohybují zleva doprava. Vzhledem připomínají paprsky laseru. Ačkoliv věříme, že konspirační teoretici by paprsky označili za mimozemské signály, ve skutečnosti lze mimořádnou světelnou show připsat NASA a SpaceX.

S největší pravděpodobností byly způsobeny satelitem ICESat-2 vesmírné společnosti NASA na oběžné dráze a jeho palubním průzkumem LiDAR. Zmíněný satelit byl vypuštěn v roce 2018 jako součást programu Earth Observing System Program.

Jediným přístrojem na ICESat-2 je pokročilý topografický laserový výškoměr zvaný ATLAS. Systém zahrnuje výkonný vesmírný LiDAR, který vysílá 10 000 laserových pulzů za sekundu k měření nadmořské výšky ledových čepic, ledovců a dalších ledových a zamrzlých oblastí zemské kryosféry.

Spirála na obloze

19. ledna vědci sdíleli časosběrné video jasně bílé koule pomalu se pohybující po obloze. Po několika sekundách se bílá tečka roztáhne a vytvoří dokonalou modrou spirálu. Světle modrý vzor získá prstencový tvar, než zmizí.

Bizarní scéna byla zachycena 18. ledna živě vysílanou kamerou Subaru usazenou na vrcholu Mauna Kea na Havajském ostrově Big Island. Spirála překvapila mnoho svědků, kteří si nedokázali skutečnost vysvětlit. O několik hodin později bylo oznámeno, že tento jev způsobila raketa SpaceX.

Sdílet: