Muž se vydal hledat tajemnou Černou pyramidu a zmizel beze stop. Našel zakázaný kus historie?

5/5 - (3 votes)

Dosud existovala jen v nejtemnějších a nejméně aktualizovaných koutech internetu. Černá pyramida, masivní podzemní stavba, o které se tvrdí, že je čtyřikrát větší než slavná Cheopsova pyramida v Egyptě, a o tisíce ne-li miliony let starší. Stavba má být tak mocná a její význam pro národní bezpečnost tak významný, že všechny stopy vedoucí k ní, vojenské základny, které ji střeží, byly vymazány ze satelitních snímků.

Toto je příběh průzkumníka, který se vydal na Aljašku hledat onu Černou pyramidu. Měl jasný plán i jasný cíl. Přesto zmizel beze stop a od roku 2020, kdy se ztratil, ho nikdo neviděl.

Nathan Campbell si 27. května 2020 pronajal charterové letadlo v aljašském městě Talkeetna, aby jej dopravilo k malému jezírku na severozápadním okraji národního parku Denali. Mezi jeho zavazadly bylo základní vybavení pro kempování, zásoby trvanlivého jídla na několik měsíců a obousměrné satelitní zařízení určené ke komunikaci s jeho manželkou a dětmi.

Jeho cílem bylo strávit čtyři měsíce sám ve vnitrozemí centrální Aljašky. Jeho dobrodružství začalo na břehu Carey Lake, kde ho vysadilo letadlo. Pro lepší představu. Místo, kde se nechal vysadit patří k jedněm z nejdrsnějších terénu neobydlené divočiny na Aljašce. Od civilizace ho dělily stovky čtverečních mil drsné přírody.

Campbell chtěl právě v této drsné pustině najít onu Černou pyramidu. Proč ale právě zde? Kdyby se chtěl Campbell držet teorií zapadlých koutů internetu a vydal by se po informacích od pilotů, badatelů a domorodců, které oblastí Carey Lake putovali po generace, pak by byl na správném místě.

Černá pyramida, existuje-li, perfektně zapadá do panteonu paranoiu, kteří neustále hovoří o vojenských zařízeních na Aljašce. Nejslavnější z nich je High-frequency Active Auroral Research Program, neboli HAARP, který se nachází nedaleko Faribanks. V závislosti na to, koho se zeptáte, je HAARP vysokofrekvenční vysílač používaný ke spouštění vzdálených zemětřesení, které má svrhnout diktátory, ovládat globální klima, podkopávat průmysl fosilních paliv nebo může sloužit vědcům ke studování ionosféry. Kterou teorii si vyberete, necháme na vás.

Existují důkazy o Černé pyramidě?

Umístění Černé pyramidy se dlouho připisuje oblasti geostrategického významu. Ve třicátých letech minulého století generál Billy Mitchell, tzv. „otec amerického letectva“, viděl jezero Minchumina, vzdálené přibližně 64 km severně od místa, kde se nechal Campbell vysadit. Jezero je stejně vzdáleno od hlavních městských a průmyslových center severní polokoule.

Jinými slovy, kdyby jste měli plnou nádrž paliva, mohl by B-52 startující z břehu jezera zaútočit na Tokio, Peking, Moskvu, Paříž nebo dokonce New York. Generál Mitchell tak ukázal, že střed ničeho se může stát středem všeho.

Na počátku 90. let se objevil skutečný důkaz o existenci Černé pyramidy. Vědci studující rázové vlny z čínského podzemního jaderného testu z roku 1992 zaznamenali zrnitou, pyramidální interferenční skvrnu 700 stop pod povrchem Aljašky. Stáří, původ a funkce: neznámé. Pyramidy mají zvláštní přitažlivost v konspirační teorii a New Age.

Větší pozornost si pak pyramida získala poté, co anonymní bývalý kapitán námořnictva upozornil na legendární rozhlasovou show o konspiračních teoriích Coast-to-Coast. Během 80. let pracoval kapitán v přísně tajných radarových zařízeních na Aljašce.

Celé roky sledoval, jak záhadný zdroj vysoce výkonného elektromagnetismu poblíž jezera Minchumina narušuje komunikaci a letadla na jeho základně. Nyní, poté, co viděl výsledky čínských testů, si kapitán uvědomil zdroj poruch: obrovská podzemní stavba ve tvaru pyramidy v srdci Aljašky, která se neobjevila na žádné mapě ani na satelitních snímcích. Jak se dalo očekávat, když kapitán odhalil tyto skutečnosti svým nadřízeným, pohrozili mu vojenským soudem. Teď už víme proč.

Představte si zbraň dostatečně silnou na to, aby narušila globální komunikaci, dokonale umístěnou k zasažení jakékoli velké mocnosti na severní polokouli. Budování standardní vojenské infrastruktury by na ni jen zbytečně upozorňovalo.

Nebylo by pro zachování dokonalého utajení pyramidy lepší ji ukrýt v jednom z nejodlehlejších a nehostinných koutů země, aby mohla čelit akorát hordám komárů a týdenním bouřím?

Campbell a jeho bádání

Nikdo neví, zda Campbell něčemu z toho věřil. Nicméně musel být o existenci Černé pyramidy přesvědčen, kdy se vydal do nehostinné divočiny Aljašky. V každém případě během jeho dobrodružství se něco zvrtlo.

Před odletem do Carey Lake instruoval pilota by ho na stejném místě vyzvedl v polovině září, tedy těsně před začátkem zimy na Aljašce. Pilot, který Campbella odvezl, byl zároveň posledním člověkem, který ho viděl živého.

V polovině června už přestal Campbell přijímat satelitní zprávy. Jeho žena tedy ihned kontaktovala přepravní společnost, se kterou letěl s žádosti, aby zkontrolovali místo jeho posledního vysílání. Když se pak Campbell 15. záři nedostavil na smluvené místo k vyzvednutí, započala rozsáhlá pátrací akce.

Nathan Campbell

Po několika dnech prohledávání podrostů našli rangeři část Campbellova vybavení. Rozbité konzervy s jídlem, plesnivé oblečení, otlučený stan, ale po muži ani stopy. Jediným vodítkem byly zbytky jeho deníku, který si psal a který byl částečně rozkousaný hlodavci. V posledním záznamu z konce června bylo jen jednoduše napsáno „šel jsem pro vodu“, pak vše utichlo.

Záchranáři prohledávali oblasti několik dní, ale nakonec museli pátrání ukončit. Mrazivé větry a teploty pod nulou znemožnily jakékoliv snahy. Od 1. října 2020 je tak Campbell prohlášen za nezvěstného.

Zdroj: m

Sdílet: