„Možná smrt není konec“, nejnovější dokument přesvědčí i největší skeptiky o posmrtném životě

Na otázku, co nás čeká po smrti, hledají lidé odpověď od počátku věků. Nyní se na možnost existence posmrtného života zaměří nová dokumentární série od Netflixu. Šestidílná série Přežít svoji smrt je inspirovaná knihou Surviving Death: A Journalist Investigates Evidence for an Afterlife od investigativní novinářky Leslie Kean. Možná budete překvapeni, co vše lidé mohou zažít.

Dokument je založen na hloubkových rozhovorech s vědci, odborníky, ale i věštci nebo médii tvrdícími o sobě, že dovedou hovořit s duchy. Je na každém z diváků, aby si z rozhovorů obraz o možné existenci života po smrti udělal sám.

Každá ze šesti epizod zahrnuje rozhovory s těmi, již tvrdí, že zažili posmrtnou zkušenost, když se ocítili na pomezí života a smrti. Dále se dočkáme svědectví těch, kteří přímo prohlašují, že mají důkaz o posmrtném životě na základě komunikace se svými blízkými. Tvrzení těchto respondentů následně vyšetřují specialisté z hlediska vědecké a duchovní perspektivy.

Plnohodnotná upoutávka, kterou si můžete přehrát níže, dává tušit, že na diváky čeká přesvědčivý pohled na posmrtný život. Netflix se zřejmě pokusí pokrýt myšlenku posmrtného života z pohledu mnoha vědeckých a duchovních perspektiv. Trailer rovněž ukazuje, že se dokumentární série bude snažit vyvážit nadpřirozené prvky s logikou a rozumem. Zprávy lidí, kteří prožili zkušenost blízké smrti, následně doplňují svědectví lékařských a vědeckých odborníků.

„V době, kdy je náš svět svědkem tolika úmrtí doufám, že můj dokument pomůže každému, kdo se zamýšlí nad nedávnou ztrátou někoho blízkého,“ prohlásil režisér Ricki Stern. Naráží tím na zvyšující se počet obětí během současné koronavirové epidemie.

Sdílet:
Loading...