Mothman – okřídlená bytost, která v 60. letech děsila město Point Pleasant

V každém koutě světa panují legendy o záhadných bytostech. Ježibaby, upíři, bigfoot, Chupacabra … strašidel je mnoho a dospělí je často využívají k strašení svých neposlušných dětí. Co když se však ve městě začnou šířit pomluvy a historky o bytosti, která straší právě tyto nebojácné dospělé? V tomto článku se s vámi podělíme o událost, která v 60. letech minulého století vyděsila obyvatele Spojených států amerických. Lidem se zjevoval Mothman, ptačí muž.

Od momentu, kdy byl poprvé zpozorován takzvaný Mothman, uběhlo už neuvěřitelných 50 let. Byla to však jen obyčejná městská legenda nebo je za svědectvími o těchto bizarních setkáních s ptačí bytostí kousek pravdy?

První pozorování tohoto tvora se odehrálo 12. listopadu 1966, kdy pět hrobníků, pracujících v Point Pleasant v Západní Virginii, malém městečku, kde se každý navzájem znal, viděli tvora mužské postavy a netopýřími křídly. Ten údajně proletěl z nedalekých stromů přímo nad jejich hlavami.

Jen o pár dní později, a to 15. listopadu 1966, vběhl Roger Scarberry se svou ženou a dalšími třemi lidmi do městské radnice, kde nahlásili, že viděli dvoumetrovou bytost s červenýma zářícíma očima a obrovskými křídly. Pětice si nejprve myslela, že jde o světla automobilu, ale když je tvor dohnal, zjistili, že to tak není. Přidali na rychlosti, ale létající bytost s nimi držela krok. Když se přiblížili k radnici, vzlétla do temné noci.

Zástupce šerifa, Millard Halstead, který měl v onu noc službu, byl přesvědčen o věrohodnosti jejich hlášení. V městečku se všichni znali a Millard věděl, že nejde o blázny, ale o slušné lidí. Navíc, všichni popsali tvora úplně stejně, i když byli vyslýcháni zvlášť. Podle strachu v jejich očích si byl Millard Halstead jistý, že říkají pravdu.

Případů začalo přibývat

Zanedlouho přibylo další hlášení. Marcella Bennett, šla navštívit svého přítele, bydlícího na okraji města blízko lesů. Když však vystoupila z auta a kráčela k domu, byla napadena obrovskou šedou bytostí, připomínající člověka s velkými křídly a svítícíma červenýma očima. Aby ochránila svou novorozenou dceru, lehla si na zem a skryla ji pod svým tělem. Celá vyděšená ležela na zemi několik minut a když se konečně odvážila shlédnout, létající bytost byla pryč. Následně se rozběhla do přítelova domu. Ten tvrdil, že tvora viděl také a že se mu údajně pokoušel dostat do domu.

Samozřejmě se objevilo mnoho teorii o tom, co je Mothman vlastně zač. Některé hovoří o mimozemšťanech, jiní zase o zmutovaných ptácích. Nejvěrnější teorií však byla ta, která tvrdila, že Mothman je nějakým druhem prorocké bytosti, která se snažila varovat obyvatele Point Pleasant před přicházející tragédií.

Tato teorie spatřila světlo světa 15. prosince 1967, přesně rok od prvních setkání s Mothmanem. V tento den se Silver Bridge, ocelový most spojující státy Ohio a Západní Virginii, za záhadných okolností zhroutil. Tato nehoda si vyžádala 46 obětí, z nichž 2 nebyly nikdy nalezeny. Avšak v den katastrofy byli lidé svědky toho, že na mostě něco stálo. Lidé si myslí, že šlo o Mothmana, který se je snažil před nehodou varovat nebo který byl za pád mostu zodpovědný.

Po této katastrofě už Mothmana nikdo nikdy neviděl. Tato událost inspirovala mnoho tvůrců filmů a knih, ve městě se nachází muzeum, a dokonce se pravidelně pořádá Mothman festival.

A co si myslíte vy? Mohl tento tvor opravdu existovat? Byl opravdu zodpovědný za pád mostu Silver Bridge?

Sdílet:
Loading...