Modrý kámen z Pleščejeva a jeho mimořádná léčivá energie

Modrý kámen z Pleščejeva – mystický, legendární, nepředstavitelný, nepochopený. Těmto a mnoha dalším výrazům lze přičíst charakter úžasného kamene, který leží na břehu Pleščejeva jezera. Balvan váží přibližně 12 tun a na místo jej před stovkami tisíci let přesunul obrovský ledovec ze Skandinávie.

Modrý kámen je posvátným artefaktem starověkých pohanů, který je opředen mnoha mýty a rouškou tajemství. Dodnes lidé věří v jeho nadpřirozené síly. Jak se ukázalo, kolem kamene existuje jistá odchylka v magnetickém poli. Na jednom z okrajů kamene je magnetické pole bez sebemenší odchylky, na druhé straně je však několikanásobně vyšší.

Další zajímavostí je, že i během nejchladnější zimy není Modrý kámen pokrytý ani sněhem ani mrazem. Vše se na něm totiž roztaví. Tyto anomálie se snažilo vysvětlit hned několik odborníků. Podle jejich názoru se Modrý kámen a hora na, které se nachází, rozprostírají na křižovatce elektromagnetické sítě Země.

Modrý kámen má léčivou sílu

Název kamene také souvisí s jeho historií a léčivou silou. Starší lidé žijící v této oblasti, tvrdí, že když stojíte vedle kamene nebo na něm, má to pozitivní vliv na vaše tělo. V duši a těle začne proudit velká energie a člověk pociťuje radost ze života.

Místní obyvatelé vyprávějí o tom, jak jejich nachlazení zmizelo jen pár hodin poté, co strávili nějaký čas u kamene. Údajně může vyléčit různá onemocnění, například kožní nemoci, astma, poruchy krevního tlaku nebo vředy. Kontakt s Modrým kamenem zlepšuje aktivitu ledvin a srdce, tlumí bolest hlavy a odstraňuje další onemocnění.

Kromě toho má magickou moc, která chrání zdraví dětí a podporuje plodnost. Když tedy mají ženy problém otěhotnět, často místo s kamenem navštěvují. Také se zde pořádají různé rituály. Například slovanský Kupala se koná v červnovou noc.

Prováděné rituály mají zajistit, aby si každý člověk osvojil určité vlastnosti Modrého kamene – sílu, tvrdost, odolnost a dlouhověkost. Také se stalo tradicí, že mladé dívky pletou věnce a ty pak přinášejí ke kameni spolu se svým přáním. Musí se bosé postavit na kámen a vyřknout své přání.

Pokud by si snad někdo chtěl kousek kamene odlomit, měl by si to dobře rozmyslet. V kameni je totiž žije duch Navie a porušení kamene by jej vzbudilo a on by se musel pomstít.

Energetické vlastnosti kamene

V komplexu, kde se kámen nachází, je extrémně silná energie, která překvapí téměř každého. Nepochopitelné nebo dokonce nadpřirozené vlastnosti okolí Pleščejeva jezera jsou vysvětlovány umístěním spojovacího bodu elektromagnetických linií země. Tyto linie objevily v 60. letech britští vědci, kteří studovali svatá místa druidů.

Pečlivá studie však ukazuje, že různé pohanské chrámy v různých částech světa se nejčastěji vyskytují na křižovatce těchto linií. Zdá se, jako by šlo o úmysl, protože energie na těchto místech je opravdu znatelná.

Sdílet:
Loading...