Měsíční jeskyně v Tatrách, je dílem mimozemských bytostí? A existuje vůbec?

Mezi největší slovenské záhady patří takzvaná Měsíční jeskyně. Podle různých legend se má údajně ukrývat v hlubokých tatranských lesích, ale dobrat se k jejímu přesnému umístění je podle mnoha světových záhadologů stejně těžké, jako zjistit, zda skutečně existuje.

Co říká legenda?

Ještě během druhé světové války jeden z povstalců – kapitán Antonín Horák objeví v tatranských lesích jeskyni, která ho natolik překvapila, že se tam několikrát vrátil. Podle jeho deníku tam měl dělat podrobné výzkumy, a všechno si zapisovat. Z jeho zápisků vyplynulo, že jeskyně nebyla vůbec přírodního, ale umělého původu. Stěny prý byly lesklé a hladké jako sklo, a všechno mu to připomínalo dílo nějaké staré civilizace.

Jeskyně, podle Horáka, měla podobu jakéhosi obrovského válce zaraženého do skály. Modročerné stěny byly tak tvrdé, že ani krumpáč na nich nezanechal žádnou stopu, protože od stěny odskakoval. Bezúspěšně dopadly i zkoušky z pistole, protože vystřelené kulky od stěn také odskakovaly.

Za stěnami první jeskyně objevil Horák dokonce další šachtu ve tvaru půlměsíce, proto vznikl i název Měsíční jeskyně. Tyto neuvěřitelné informace o slovenské “jeskyni” zaujaly i francouzského spisovatele a záhadologa Jacquese Bergier. Ten ve své knize – Ráno kouzelníků, sepsal různé světové záhady, a jednou z nich byla i Měsíční jeskyně, jak ji popsal Antonín Horák ve svém deníku. Měsíční jeskyně se tak zařadila k nejtajemnějším místům na Zemi.

Co je vlastně Měsíční jeskyně?

Jacques Bergier jakož i jiní světoví záhadologové se přiklánějí k tomu, že Měsíční jeskyně je podle Horáková popisu starověké dílo dávné nebo dokonce mimozemské civilizace. Nikdo totiž neumí vysvětlit proč se jeskyně vytvořila právě v tatranských horách, ani odkud se vzal záhadný nezničitelný materiál. Někteří si dokonce myslí, že se jedná o zbytek mimozemské lodi, která havarovala ještě v době, kdy se tatranské skály vytvářely. Největší záhadou však zůstává to, kde se Měsíční jeskyně nachází.

Do pátrání po Měsíční jeskyně se kromě různých světových záhadologů zapojily i jasnovidci, kteří během transu zjistili, že Měsíční jeskyně je vlastně jakýsi přístroj, kterým se kontroluje stabilita našeho Slunce. Je tedy možné, že Měsíční jeskyně je mimozemského původu a slouží ke sledování naší planety? Pro někoho možná až velmi fantastické informace.

Sdílet:
Loading...