Média: astrofyzici varují před nebezpečím „deváté planety“

Astrofyzici se domnívají, že „devátá planeta“ sluneční soustavy mohla stát za zničením života na naší planetě před několika miliony let.

Tato planeta může představovat hrozbu i v budoucnu, píše vydání The Sun. Podle odborníka z Louisianské univerzity Daniela Whitmirea mohl průlet planety přes Kuiperův pás před mnoha miliony lety zapříčinit vymírání života na Zemi.

 

Odborník rovněž oznámil, že tato tajemná planeta již vyvolala tok komet směrem k Zemi. Podle něj se tento objekt během svého oběhu kolem Slunce střetává s kometami a asteroidy v bodě nejbližším k Zemi a posílá je směrem k naší planetě. V lednu astronomové z Kalifornského technologického institutu prohlásili, že získali důkazy existence obrovské studené planety v naší sluneční soustavě daleko za orbitou Pluta. Vědci ji pojmenovali „Planeta devět.”

Kuiperův pás je oblast sluneční soustavy a stejně jako pás asteroidů, je tvořen převážně malými tělesy, tedy materiálem, který se uchoval po vzniku sluneční soustavy. Tento pás byl objeven v roce 1992.

Zdroj: sputniknews.com