Loftus Hall: děsivá historie sídla, které hostilo samotného ďábla

Venkovské sídlo Loftus Hall je od roku 1350 architektonickým zázrakem. Rozprostírá se na poloostrově Hook v hrabství Wexford v Irsku a jeho historie zahrnuje řadu různých majitelů, ale také tajemných událostí. Legendy tvrdí, že majitelé sídla zde hostili samotného ďábla.

Tento příběh začíná jedné temné noci roku 1775. Venku byl prudký liják a foukal silný vítr, když někdo zaklepal na dveře Loftus Hall. Tehdy sídlo vlastnila rodina Tottenhamů, která noční návštěvou nebyla nijak překvapena. Za takového počasí bylo běžné, že se u jejich dveří objevili námořníci, kteří nemohli pokračovat ve své cestě a hledali útočiště.

Tentokrát stál ale u dveří jen jeden muž. Tottenhamovi neváhali a nabídli mu azyl na několik dní. Muž se s rodinou okamžitě spřátelil, a zvláště si oblíbil jejich dceru Annu. Hned první večer pozvala rodina neznámého muže ke stolu, aby si s nimi zahrál karty. Během hry upustila Anne jedu kartu na zem, když se pro ni sehnula, uviděla něco, co ji navždy změnilo. Jejich host neměl lidské nohy ale kopyta.

Anne vykřikla hrůzou a v tom okamžiku návštěvník vyskočil ze svého místa a přes strom zmizel z domu ven. Hned na to se ozvalo hlasité burácení hromů a objevil se oblak kouře. Anne se z celého incidentu nikdy nevzpamatovala. Žila v ústraní a brzy zemřela. Říká se, že její duch stále bloudí chodbami sídla. Některé příběhy dokonce vyprávějí o tom, že Anne měla být ďábelským návštěvníkem oplodněna. Své nechtěné dítě ale nechala umřít.

V současné době jsou vlastníky sídla Shane a Aidan Quigleyovi, kteří Loftus Hall koupili v roce 2011. sídlo se rozhodli renovovat, avšak ani to nevyhnalo zlověstný charakter z jeho zdí. Nicméně majitelé se rozhodli příběh využít ve svůj prospěch, a proto je dnes Loftus Hall cílem všech příznivců paranormálních jevů. Pořádají se zde speciální prohlídky a noční programy, kde lidé mohou pocítit na vlastní kůži nepříjemný pocit prázdného sídla.

Bohužel nic ale netrvá věčně a současní majitelé se s ohledem na situaci, která cestovnímu ruchu nepřeje, rozhodli pevnost prodat. Nejenže chátrá, ale momentálně ji také nikdo nenavštěvuje a sídlo je tak opuštěné a nevyužité.

Zdroj: Ati

Sdílet:
Loading...