Loď ztracená v Bermudském trojúhelníku, se po 90 letech znovu objevila

Kubánská pobřežní hlídka objevila v uzavřené vojenské zóně, západně od Havany velkou nákladní loď. Plavila se v tichosti a už z dálky bylo patrné, že snad postrádá posádku, což následně potvrdily i neúspěšné pokusy o navázání komunikace. Když se hlídka dostala na palubu lodě, čekalo je šokující překvapení. Šlo o loď SS Cotopaxi, který se v roce 1925 ztratila v Bermudském trojúhelníku.

Kdo se zajímá a Bermudský trojúhelník, jistě už o této lodi slyšel. V podstatě by se dalo říct, že tato loď odstartovala legendy o ztracených lodích a letadlech v této oblasti. SS Cotopaxi vyplula 29. listopadu 1925 z Charlestonu v Jižní Karolíně a zamířila do přístavu Havany na Kubě. Na lodi bylo 32 námořníků spolu s kapitánem WJ Meyerem a vezla 2340 tun uhlí. O dva dny později zmizela beze stopy na neuvěřitelných 90 let.

Kubánské úřady teď provádí vyšetřování jejího zmizení a opětovného objevení. Během prohlídky lodi pobřežní hlídkou, byl objeven velmi dobře zachovalý lodní deník. Ten obsahoval důležité informace o posádce lodi a celkovém dění na palubě před jejich zmizením. Poslední záznam napsal kapitán 1. prosince 1925, tedy v den zmizení. Poté už zápisy nepokračovaly. Co se tedy dále na palubě dělo, a co posádka prožívala, zůstává záhadou.

Tamní úřady ale nepřestávají v pátrání po příčině zmizení i znovuobjevení. Nejen, že chtějí pochopit co se stalo, ale celý případ je pro ně výzvou, jak vyřešit záhadu kokem Bermudského trojúhelníku. V této oblasti zmizely desítky lodí a letadel ze zjevné příčiny. Přestože jsou teorie kolem Bermudského trojúhelníku vysoce populární, odborníci je neberou vážně a vše svádí na lidskou chybu. Nicméně s objevením SS Cotopaxi se vše mění. Mnoho odborníků tak uvažuje o přezkoumání postojů, týkajících se této oblasti.

Zdroj: nuevamentes.net

Sdílet:
Loading...