Lidé melánského kmene nesou DNA neznámého druhu, může jít o ztracené potomky Anunnaki?

Vědecké zkoumání naznačuje, že lidé žijící na ostrovech Melanésie nesou genetické stopy dosud neznámého vymřelého druhu hominidů, který lidská historie zatím příliš nevzala v potaz. Právě tento závěr rozbouřil debaty mezi teoretiky o tom, že by tito lidé mohli být potomky božstva Anunnaki.

Melanésie je rozsáhlá oblast, která zahrnuje více jak desítku ostrovů, které jsou roztroušeny na jihozápadě Tichého oceánu, severně a severovýchodně od Austrálie. Do skupiny ostrovů patří například Fidži, Nová Guinea nebo třeba Šalamounovo souostroví.

Pomocí moderních přístrojů a techniky vědci zjistili, že místní obyvatelé nesou stopy DNA, o nichž jsou přesvědčeni, že nepochází z neandrtálců nebo Denisovanů, kteří jsou jejími vzdálenými bratranci. Tento tajemný příbuzný pravděpodobně pochází ze třetí větve rodokmene hominidů. „Chybí nám populace nebo jsme neporozuměli nějakým souvislostem,“ řekl na zasedání American Society of Human Genetics statistický genetik Ryan Bohlender z University of Texas, vedoucí výzkumu.

V Melanésii se genealogie táhne více než 35 000 let do minulosti, kdy jednotlivé ostrovy od sebe byly zcela izolované. Během této doby se zde vytvořila výjimečná diverzita DNA, která zahrnuje mnoho jinde neznámých genetických variant. Některé z nich genetikové identifikovali jako zcela specifické pro populace obývající určité ostrovy. Další zase ukazují na velmi stará spojení s národy australských a novoguinejských domorodců.

Největší zajímavostí je vzhled domorodých obyvatel. Ti mají černo kůži jako lidé z Afriky a čtvrtina z nich má blonďaté vlasy, nikdo neví proč. Mají také odolnější imunitní i kardiovaskulární systém a dožívají se vysokého věku. Právě tato fakta spolu s nezodpovězenými otázkami o jejich původu, přiměly mnohé teoretiky ke spekulaci o tom, že jsme možná našli potomky božstev Anunnaki.

Je totiž zřejmé, že DNA obyvatel Melanésie nepatří žádnému známému lidskému druhu, či jejich předchůdcům. Jako kdyby byla jejich DNA vytvořená od nuly. Bytostmi, které nejsou z tohoto světa.

Zdroj: uh

Sdílet:
Loading...