Let 513: Letadlo vzlétlo v roce 1954 v Německu a v roce 1989 přistálo v Brazílii s mrtvými pasažéry

Bermudský trojúhelník je jednou z nejproslulejších světových konspiračních teorií i důležitým prvkem představ o nadpřirozenu. Prvně byl nalezen na moři, ale později se fámy a povídačky okolo Bermudského trojúhelníku přenesly do vzdušného prostoru. Obzvláště záhadným příběhem je ten týkající se letu Santiago 513, který vzlétl v roce 1954 a přistál v roce 1989 s mrtvými pasažéry.

Let 513 Santiago začínal svou cestu z německých Cách 4. září 1954. Na palubě bylo 88 pasažéru a čtyři členové posádky. Mělo jít o obyčejný let jako každý jiný. Nicméně v určitou chvíli, když se letadlo dostalo nad Atlantik, přestaly fungovat řídící jednotky a kontrolní věž ztratila s letadlem veškerý kontakt.

Vše se změnilo 12. října 1989, tedy o 35 let později. V brazilském městě Porto Alegro přistává neohlášené letadlo společnosti Santiago. Jenže byl tu háček, tato společnost přestala lítat v roce 1956, tedy dva roky po zmizení letadla. Pracovníci letiště byli v šoku, ačkoliv přistupovali k celé záležitosti obezřetně, neměli zdaleka tušení k čemu ještě dojde.

Hned po přistání letadla se k němu vydali zaměstnanci letadla. Pohled, který se jim naskytl při vstupu na palubu, jim doslova vyrazil dech. Místo pasažérů a posádky bylo na palubě 92 koster. Všechny byly na svých místech, včetně pilotů a letušek. V tu chvílí nedávala situace zaměstnancům žádný smysl. Nechápali, čeho jsou svědky.

Vyšetřování začíná

Na místo byli okamžitě přivoláni policisté a začalo vyšetřování. Celá situace vyvolala značné debaty na brazilských úřadech, které se snažily celou situaci ututlat. Celý příběh se tak na dlouhý čas stal konspirační teorií. Dokud nepřišel vědec Dr. Celsko Atello s vysvětlením, letadlo se nejspíše dostalo do časové smyčky.

Atello však nedokázal vysvětlit, co se stalo lidem na palubě letadla. Ještě větší záhadou je, jak dokázal mrtvý pilot, nebo spíše jeho kostra, přistát s letadlem na letišti. Mnoho novinářů, badatelů i zvědavců požadovalo po brazilské vládě, aby zveřejnila dokumenty vyšetřování celého případu. Na to však úřady nepřistoupily. Jedinou informaci, kterou potvrdili, byla ta, že letadlo skutečně vzlétlo v roce 1954 a přistálo v roce 1989. Více se o tomto záhadném případu nejspíš nedozvíme.

Sdílet:
Loading...