Legenda jménem Hugging Molly, její objetí byste nechtěli zažít

Město Abbeville v Alabamě je dodnes místem podivné legendy o přízraku, který dostal jméno Huggin ‘Molly (objímající Molly). Když chtěly matky dostat své děti včas domů, stačilo jim vyprávět tento příběh o ženě v černém, která na ně po setmění číhá na ulicích a která nepředstavuje bytost z masa a kostí.

Tato městská legenda je unikátní se vypráví už po celé generace. Místní a zároveň zakladatel restaurace Huggin ‘Molly’ s jménem Jimmy Rane tuto legendu využil naplno a do oblasti každoročně přitahuje mnoho turistů, kde jim také vypráví příběh o tomto Fantómovi. Jak sám říká: “Každý v Abbeville tuto historku zná. Pokud vaši rodiče nechtěli, abyste venku zůstávali po tmě, řekli vám, že vás dostane Huggin ‘Molly. A vy jste tomu věřili.”

Legenda tvrdí, že přízračná žena se objevuje pouze po setmění a vyloženě dětem. Děti silně objímá a také jim zakřičí do ucha. Není však známo, že by takto dětem kromě pořádného vyděšení ublížila, i když některé verze zmiňují, že pár dětí už takto stiskla na smrt. Žena má mít na výšku asi 2 metry, nosí stále dlouhé černé šaty a na hlavě má ​​široký klobouk či kapuci. Původní příběh hovoří o ženě, která přišla o své dítě, a tak se tímto způsobem pak vyrovnávala se žalem. Jiná verze zas vzpomíná, že šlo o učitelku na zemědělské škole, která chtěla dětem trochu nahnat strach a snažila se je takto na ulici udržovat v bezpečí.

Příběh zní jen jako typická zastrašující historka pro zlobivé děti, ale najdou se i tací, kteří přísahají, že je Huggin ‘Molly opravdu potkala a objala je. Rane vzpomíná, že otec jeho kamaráda z dětství ji jako chlapec jednou potkal a zažil na vlastní kůži její objetí. Jiný příběh, který se prý udál, zahrnoval chlapce, který se pozdě večer vracel z domu svého kamaráda. Slyšel však za sebou jakési šustění, chvílí poté spatřil vysokou postavu v dlouhých šatech, která stála ve stínech mimo světla lampy. Chlapec dlouho nerozmýšlel a z místa rychle odešel. Celou dobu se však rozhlížel za sebe, přičemž viděl, že postava ho pronásleduje a pomalu dohání.

Když byl chlapec blízko svého domu, dal se do běhu. Nakonec doběhl dovnitř a zabouchl za sebou dveře. Když se pak podíval ven z okna, spatřil Huggin ‘Molly, jak pomalu kráčí po chodníku a už si ho nevšímá, zjevně ve snaze najít další osamělé dítě. Je tedy tento přízrak skutečný a obchází ulice Abbeville? Město dalo dokonce vystavit tabuli, na níž stojí, že jde o domov Huggin ‘Molly. Místní se tedy určitě nemusí bát, že turisté tak brzy o lokalitu přestanou mít zájem.

Sdílet:
Loading...