„Je to Hannibal Lector v reálném životě!“ Bývalý policista se přiznal, je známým sériovým vrahem

Přes den strážcem zákona a v noci nelidská bestie. Čtyřicet let poté, co předměstský násilník terorizoval Kalifornii řadou útoků a vražd, se bývalý policista ve věku 74 let přiznal k tomu, že je nepolapitelný Zabiják ze zlatého státu. Joseph James DeAngelo se přiznal k 13 vraždám, 13 obviněním z únosu a desítkám znásilnění.

DeAngelo, přezdívaný Zabiják ze zlatého státu (Golden State Killer), potvrdil, že je nechvalně známým zabijákem a zločincem, který v 70. a 80. letech minulého století řádil v americkém státě Kalifornie. DeAngela do soudní síně přivezli na vozíku. Na sobě měl oranžovou vězeňskou kombinézu a kryt obličeje a na soudcovy otázky podle AFP odpověděl jednoduše slovy “ano”, “ne” a “vinen”.

Bývalý policista byl identifikován a zatčen v dubnu 2018. Policie ho měla již delší dobu v hledáčku a nakonec ho dopadla díky shodě DNA se vzorky získanými ze starých vražd. DeAngelův vražedný revír čítal dohromady jedenáct kalifornských okresů. Trvalo ale celé roky, než vyšetřovatelé spojili řadu útoků ve střední a severní Kalifornii s pozdějšími vraždami v jižní Kalifornii.

Toto je Margaret Wardlowová , bylo jí teprve 13 let, když ji DeAnfelo znásilnil. Stala se jeho nejmladší obětí.

Prokurátorka Sacramenta Thien Ho uvedla, že DeAngelo po svém zatčení v roce 2018 učinil prohlášení, ve kterém tvrdil, že ho celou dobu ovládal nějaká vnitřní síla, kterou nedokázal ukočírovat. „Nechtěl jsem udělat všechny ty věci, zničil jsem tolik životů. Teď za to musím zaplatit.“ Řekl DeAngelo.

Rozsah zločinů je šokující

Fotografie z místa činu

Podle prokurátorky Ho, se kromě vražd a únosů, dopustil také téměř 50 znásilnění. Nejprve si případy policisté nespojovali. Později se začaly ale objevovat vzorce, na základě kterých poznali, že chytají jednoho člověka, sériového vraha.

Většinou to probíhalo následovně. DeAngelo si vytipoval dům, bylo mu jedno, zda v něm žije žena sama nebo s má přítele či muže. Vloupal se do domu nejprve zpacifikoval muže, které většinou svázal a na jeho záda mu položil talíř. Pak mu vyhrožoval, že pokud uslyší talíř spadnou zabije jak ho tak jeho ženu, kterou před jeho očima znásilnil. Poté se vytratil v hluboké noci.

Oběti se chtějí podívat predátorovi do tváře

DeAngelo u pondělního stáni

DeAngelovy oběti očekávají, že se sním budou moci potkat během konečného odsouzení v srpnu. Už pondělní přiznání viny bylo pro mnohé velmi emocionálním zážitkem. Jendou ze zúčastněných byla také Jennifer Carole. Její rodiče byli umláceni k smrti v jejich vlastním domě v roce 1980. Tehdy bylo Jennifer pouhých 18 let. Těla rodičů objevil její tehdy dvanáctiletý bratr. Rodina do soudního procesu netušila, že šlo o dílo sériového vraha. Teprve po DeAngelově zajetí si Jennifer uvědomila, do jaké míry vražda ovlivnila její život.

Stát Kalifornie vyměřila DeAngelovi trest v podobě 11 za sebou následujících doživotních trestů odnětí svobody bez možnosti předčasného propuštění. Od trestu smrti ho zachránilo jen jeho doznání viny. Zároveň se DeAngelo vzdal práva odvolání. Konečný verdikt si vyslechne v srpnu.

Zdroj: TG, CNN

Sdílet: