Je na 86 let staré malbě „chytrý telefon“?

Rate this post

Obraz s názvem „Pan Pynchon a osada Springfield“ od italského výtvarníka Umberta Romano znázorňující setkání mezi anglickými osadníky a domorodými Američany, které se konalo v Massachusetts v 17. století, může být důkazem o cestování v čase.

William Pynchon, který byl považován za úspěšného obchodníka s kožešinami a byl považován za zakladatele Springfieldu, je zobrazen na obraze obklopeném domorodými Američany. A mezi touto dosti chaotickou scénou je jeden objekt, který se na tu dobu zdá být velmi neobvyklý.

Barevný indián s peřím ve vlasech, sedící v popředí v kánoi, hledí na malý černý obdélník, který velmi připomíná moderní chytrý telefon. Událost zobrazená na plátně se odehrála téměř 400 let před příchodem chytrých telefonů. A samotný obraz byl namalován téměř sedm desetiletí před vynálezem iPhonu. Umělec, který zemřel v roce 1982, neuvedl žádné konkrétní komentáře k tomuto zajímavému tématu.

„Tahle věc skutečně vypadá jako smartphone, dokonce existuje i podobnost v tom, jak ho drží v ruce a zaměřuje na něj svou pozornost,“ řekla doktorka Margaret Brachak z University of Pennsylvania. I když někteří věří, že tento obraz může být důkazem cesty v čase, historik Daniel Brown věří, že tajemný předmět je ve skutečnosti obyčejným zrcadlem.

Zdroj: da

Sdílet: