Jaká zaklínadla obsahuje nejděsivější kniha černé magie?

Černá magie již po staletí fascinuje řadu mystiků, okultistů, astrologů i takzvaných čarodějů. Od poloviny středověku bylo sepsaných velmi mnoho grimoárů, tedy magických knih se základy čarodějnických praktik, s kouzly, zaklínadly a recepty. K nejtajemnějším knihám s černou magií však patří jen málo z nich, ale k té nejděsivější se dnes mohou dostat jen vyvolení. Pokud tedy vůbec tato kniha ještě existuje. Není to jen legenda?

Islandská legenda

Na severu Islandu, asi 380 kilometrů od Reykjavíku, leží vesnička Hólar, v níž dnes žije jen zhruba sto obyvatel. Přesto je tato islandská vesnička ve světě velmi známá i díky mnohým biskupům, kteří zde bydleli. Tato nenápadná vesnička je však světoznámá hlavně tím, že se tu měla nacházet jedna z nejděsivějších knih černé magie, jaká kdy byla sepsána.

Děsivý grimoár měl podle historických záznamů napsat křesťanský biskup Gottskalk Nikulausson, který žil v letech 1469 až 1520. Nikulausson byl podle legendy velmi krutý člověk, který se toužil stát pánem všech nadpřirozených sil, a dokonce chtěl ovládat samotného satana. Již během studování teologie se zabýval černou magií a možností, jak ovládnout démonů. V islandských legendách je dokonce považován za nejmocnějšího čaroděje historie, protože měl přístup k nejstarším spisům se zaklínadly a rituály. Tak vznikla jeho děsivá kniha s názvem Raudskinna.

Kde se kniha černé magie nachází dnes?

Z historických pramenů se nedá zjistit, zda Nikulausson knihu Raudskinna vůbec dokončil, protože jejím sepsáním strávil většinu života. V knize měly být děsivé zaklínadla a magické formulky, se kterými se mohl dát ovládat i samotný vládce pekla. Nikulausson velmi toužil po tom, aby se satan stal jeho otrokem a on tak mohl vládnout celému světu. Podle starých kronik je dnes kniha Raudskinna v Nikulaussonově hrobě.

Hrob Gottskalka Nikulaussona se údajně nachází asi 80 kilometrů od vesničky Hólar. Přesné místo hrobu však není známo a podle určitých indicií mají přesnou polohu znát jen potomci tajného řádu, který byl založen právě ve vesničce Hólar. Ke knize se však přímo nedostanou ani potomci tohoto řádu, protože indicie k hrobu Gottskalka Nikulaussona jsou ukryty po celém světě.

Kdo najde knihu Raudskinna?

Po přibližně dvou staletích od smrti Gottskalka Nikulaussona se ke knize Raudskinna, podle známé islandské legendy, pokoušel dostat mnich jménem Luftur Thorsteinsson, který právě ve vesnici Hólar údajně přivolal ducha zesnulého biskupa. Legenda hovoří o tom, že Nikulausson se zjevil v dřevěné kapli a mnich Luftur od něj žádal knihu Raudskinna.

Přízrak biskupa se mu však zasmál do očí, Luftur se chytil za hrdlo a mrtvý spadl na zem. Historici zjistili, že mnich Luftur Thorsteinsson skutečně existoval, a dokonce se podle starých spisů zajímal i o magické rituály a prastaré texty, zda však skutečně vyvolal ducha zemřelého biskupa je sporné.

Knihu Raudskinna od smrti Nikulaussona už nikdo neviděl a je otázkou, zda vůbec někdy taková kniha existovala. Někteří Islanďané si myslí, že hrob Gottskalka Nikulaussona byl zničen spolu s knihou, ale jiní jsou zase přesvědčeni, že hrob s magickou knihou se stále nachází někde na Islandu. Komu se podaří nejděsivější knihu černé magie objevit, pokud tedy stále existuje?

Zdroj: Disclose.tv

Sdílet: