Hora Danigala, dokonale tvarovaný skalní útvar, který skrývá nedotčenou historii

Rate this post

Celý název unikátní hory je Circular Rock Danigala, lidé ji ale znají pod názvem „mimozemská hora“. Za přezdívku může nejen její dokonalý tvar, ale také četné zprávy o pozorování nevysvětlitelných jevů spojovaných s UFO. Jedinečnou horu najdeme na Srí Lance v okrese Polonnaruwa.

Krajina obklopující horu je velkolepá. Zelená vegetace, tajemné chrámy a stezky vedoucí na vrchol lákají nejednoho cestovatele a dobrodruha. Danigala je opředena mnoha legendami, její magickou sílu údajně využíval král Rávana.

Cesta na vrchol hory není vůbec snadná. Stojí ale za to, protože po cestě můžete natrefit na unikátní skály a chrámy, včetně rozpadlé kamenné sochy Buddhy, která bohužel podlehla hledačům pokladů. V podstatě můžeme říct, že cesta na vrchol je plná historie a cenných informací, kterým nikdo dosud nevěnoval patřičnou pozornost.

A protože po cestě natrefíte na mnoho pozoruhodností, které si nebudete moci vysvětlit, sami uvěříte povídačkám místních a budete přesvědčeni, že tohle snad nemůže být dílem samotné přírody.

Danigala – ‚The Alien Mountain‘ from Sense Imagery on Vimeo.

Zdroj: TFAS

Sdílet: