Historie této americké plantáže duchů vám nedá spát

Rate this post

Vrahové, úmrtí otravou, krvavé skvrny, které nejdou vyčistit, tajemné otisky rukou a řada zjevení, která nelze vysvětlit. Zdá se, že neexistuje žádná věc, nebo událost, která by se této strašidelné plantáži vyhnula.

Plantáž Myrtles byla vybudována v roce 1796 v St. Francisville v Lousianě. Strašidelné panské sídlo je skryto závojem dubů, které se zdají být starší, než ve skutečnosti jsou. Dům je obklopen nádhernou verandou zdobenou jemným železným vrtáním, hlavní dům má 28 pokojů vybavených extravagantním nábytkem. Krom toho je sídlo opředeno skutečnými příběhy o pozorování duchů a nejen toho.

Prvním majitelem tohoto opulentního panského sídla byl generál David Bradford. Poté dům zdědili Clark a Sara Woodruffovi, v domě s nimi žila i jejich otrokyně Cloe, která nastartovala děsivou pověst panství.

Když obě děti Woodruffovi onemocněli, Chloe jim v dobré víře upekla dort, který obsahoval oleandrové listy. Jejím záměrem nebylo dětem ublížit, nicméně její znalost bylin byla neúplná. Lékaři sice v té době listy oleandru využívali ale ke kožním onemocněním, jejich požití je však smrtelné. A to byl i osud nejen dětí. Kousek dortu si vzala i manželka Sara. Na druhý den byla ona i děti nalezeni mrtví ve svých postelích.

Jak si asi dokážete představit Chloe byla potrestána tím nejhorším způsobem. Její rozčilený pán ji oběsil a poté její tělo hodil do řeky Mississippi. Nicméně duch Chloe panství neopustil. Její benevolentní duch byl několikrát spatřen, jak bloudí plantážemi. Lidé ji popisovali jako ženu se zeleným turbanem, který měl zakrýt chybějící ucho, o které přišla během jiného trestu.

Další legenda hovoří o duších Woodruffových dětí a jejich matky, které nenalezly mír. Jedno ze zrcadel nebylo po jejich smrti zahaleno a jejich duše se tak uhnízdily v něm. Návštěvníci domu je údajně v zrcadle viděli několikrát. Dokonce jsou prý vidět dětské otisky rukou přímo na zrcadle. Nutno podotknout, že nejdou vyčistit.

Podle historických zmínek se plantáž Myrtles stala místem více než deseti dalších vražd a násilných úmrtí. Jeden z případů byl ale obzvláště podivný. Jednalo se o právníka jménem William Drew Winter, který v sídle žil mezi lety 1865 až 1871. Jedné noci byl postřelen pistolí a zemřel, když se snažil vylézt schody, aby zavolal svou ženu. Od toho dne údajně jeho duch pronásleduje schodiště a jeho kroky jsou slyšet ve dne v noci.

Místo, kde je panství postaveno je předmětem spekulací dodnes. Údajně na stejném místě bylo i indiánské pohřebiště. V současné době jsou pořádány zájezdy i s ubytováním přímo na panství. Najde se dobrodruh s odvahou to vyzkoušet?

Zdroj: The Vintage News

Sdílet: