Harpyje patří mezi největší druhy orlů, má větší drápy než medvěd grizzly

3.8/5 - (12 votes)

Seznamte se s harpyjí pralesní, která vás už na první pohled zaujme svou velikostí. Díky svému vzhledu se stala hitem internetu a není se čemu divit. Harpyje je vskutku pozoruhodný pták nevídaných rozměrů, před kterým je lepší zůstat ve střehu.

Harpyje pralesní působí masivně a hrdě, nemluvě o jejich velkých drápech. Jen pro představu, jsou větší než drápy medvěda grizzlyho. Není tedy pochyb, že jde o vskutku gigantického opeřence. Pravda je taková, že harpyje patří mezi největší druhy orlů na Zemi. Jejich rozpětí křídel může dosáhnout až 224 centimetrů, přesto váží jen čtyři až devět kilogramů a dosahují téměř metrové výšky.

Vzhled harpyje fascinuje lidi po celém světě. Nedávno se stala hitem internetu, když byly zveřejněny její fotografie. Jak můžete vidět níže, harpyje působí v porovnání s mužem opravdu gigantickým dojmem a uživatelé internetu začali mít podezření, že jde o člověka v převleku. Přece jen výraz harpyje působí tak mírumilovně, nenechte se ovšem zmást.

🔥 the Harpy Eagle from r/NatureIsFuckingLit

Jak již bylo řečeno harpyje pralesní je dravec. Především dává přednost kořisti, kterou může uchvátit v korunách stromů, hlavně pak opicím a lenochodům. Lenochodi, kteří nejsou na rozdíl od opic schopni rychle před dravcem utéct a skrýt se v hustých větvích, dokonce tvoří až 79 % jejich kořisti. Na následujícím vidu můžete vidět, jak se harpyje pokouší unést lenochoda.

Zdroj: mymodernmet.com

Sdílet: