Fotografie pořízená na Kypru vyhrává mezinárodní soutěž jako nejlepší momentka

Fotografie pořízena na Kypru byla oceněna jako jedna z nejlepších fotografií v mezinárodní soutěži s názvem The Perfect Moment Photo Contest. Soutěže se zúčastnili fotografové z více než 50 zemí.

Finalista soutěže Hasan Baglar, obdržel čestné uznání za svou fotografii, která zachycuje kudlanky v docela vtipné situaci. Když se ale o tato drobná stvoření budete více zajímat zjistíte, že tohle je jejich běžná pozice, pokud se cítí v ohrožení. Fotograf uvedl, že byl prostě v příhodný čas na příhodném místě a výsledek jeho práce ho rozesměje pokaždé, když jej vidí.

Baglar se specializuje na fotografování přírody a divoké zvěře. Jeho snímky zachycují ptáky, motýly, divoké orchideje a hmyz na Kypru. V roce 2014 vyhrál fotografickou soutěž s podobnou fotografií. Nazval ji Zeybek, což je tradiční turecký tanec.

Vítězem fotografické soutěže v roce 2019 byl Francisco Negroni, který vyhrál se snímkem s názvem Perfektní strach. Fotografie zachycuje tzv. „špinavou bouři“ nejsilnější moment během erupce sopky Calbuco v Chile. Šlo o fenomén, který mohli lidé pozorovat, výrazné blesky objevující se nad kráterem v sopečném oblaku. Tento neobvyklý přírodní jev se v angličtině nazývá „dirty thunderstorm”, čili ve volném překladu „špinavá bouře” a dochází k němu tehdy, když do sebe narážejí krystalky ledu, horninových částic a prachu a vytvářejí elektrický náboj, z čehož následně vznikají majestátní blesky objevující se nad zuřícím vrchem vulkánu.

Zdroj: CM

Sdílet: