Fotografie malajského chlapce a jeho buvolů, získaly mezinárodní uznání

Rate this post

Před dvěma lety se jeden thajský muž proslavil jen díky tomu, že zveřejnil fotografie sebe se svými buvoly. Teď ale svět fascinují zcela nové fotografie teprve 14 letého malajského chlapce, který je mezi svými buvoly jako doma.

Tyto úžasné fotografie mladého chlapce jménem Mohd Syukur Khamis získaly hned dvě prestižní ocenění. Jako první si úžasných fotografií všiml singapurský magazín Asian Geographic, který jim udělil hned první cenu v soutěži o nejlepší fotografie Asie 2018. Obrázek níže, pojmenovaný jako „Sharing Emotion“ (v překladu Sdílení emocí) dokonce získal hlavní cenu v kategorii Street/People.

Celkově je tato fotografie z celé sbírky nejsilnější, a proto získala i další mezinárodní ceny, jako například na mezinárodním udílení cen Siena International Photography Awards 2018. Když se poté místní deník spojil s chlapcem, doslova nemohl uvěřit, že jeho tvář a zvířata vidělo tolik lidí.

Otec chlapce tvrdí, že už od mala má Mohd neobvyklý vztah ke zvířatům. Když ho tedy poprvé v osmi letech vzal do ohrady mezi buvoly, okamžitě si Mohd zvířata zamiloval a vytvořil si s nimi zvláštní a velmi silný vztah.

Ještě víc působivá je skutečnost, že buvoli poslouchají chlapcovy příkazy, proto pořízení těchto fotografií nebylo nijak násilné, umělé ani vynucené. Na první pohled je totiž vidět, že zvířata lásku chlapci opětují.

Sdílet: