Enigmalith: Byla objevena elektrická zástrčka zapuštěná do 100 000 let staré skály?

5/5 - (1 vote)

Neuvěřitelně stará skála známá jako „Enigmalith“ budí dodnes velká rozčarování nejen mezi vědci ale i širokou veřejností. Kámen údajně starý přibližně 100 000 let v sobě uchovává elektrickou zástrčku. Jak je to vůbec možné?

Enigmalith, také známý pod názvem Petradox, byl poprvé objeven elektroinženýrem Johnem J. Williamsem v roce 1998. Kámen objevil náhodou, během jedné ze svých turistických poutí opuštěnou krajinou v Severní Americe. I za cenu toho, že to ubírá na důvěryhodnosti jeho nálezu, odmítá Williams prozradit přesné místo, kde kámen objevil. Obává se totiž, že by jeho krásu zničil nájezd mnoha senzacechtivých hledačů.

Kámen skutečně nejvíce připomíná elektrický přístroj, jen je vyrobený ze žulového kamene. Jak mohl takový kámen vzniknout, to je pro všechny, kteří ho zkoumají, stále velkou záhadou.

Podle dosavadních zkoumání nebyla ona podivná část kamene nijak přidána, ale zformovala se zároveň s ním, tedy před přibližně sto tisíci lety, kdy na planetě Zemi neexistovala elektřina jako dnes. Williams vyzývá vědce k tomu, aby jeho nález dále zkoumali.

Brání se však jeho rozbití, které by však mohlo odhalit nové informace o této malé kamenné záhadě. Čím tedy ve skutečnosti je Enigmalith? Na odpověď si budeme muset nejspíš ještě nějakou dobu počkat.

Sdílet: