Elon Musk plánuje poskytovat Wi-Fi připojení zdarma napříč světem

Rate this post

Elon Musk, navzdory všem sporům, které ho obklopují, je geniální podnikatel na svém místě. Způsob, jakým se vypravoval do pozice, ve které je dnes, je přinejmenším obdivuhodný. Z nejnižšího bodu podnikatelského žebříčku se dostal mezi elitu hospodářského světa. A co víc, neustále se pokouší o vytvoření technologických pokroku, které jsou skutečně nadčasové.

Jedním z jeho mnoha pokusů je jeho oblíbená a často kritizovaná myšlenka mimozemského cestování, o které je přesvědčen, že jednou bude opravdu fungovat. Dalším projektem, který by chtěl uskutečnit a nepokusil se o to jen Elon, ale také například Facebook, je poskytovat Wi-Fi připojení napříč světem zdarma.

Jak si již mnozí uvědomili, jeho největší inspirací pro tento nápad byl Nikola Tesla, který vůbec jako první představil způsob, jakým poskytovat bezdrátovou energii napříč prostorem.

V případě Muskova projektu jsou brány v úvahu špičkové satelity, které budou vyslány do vesmíru a nejde vůbec o malý počet. Elon uvažuje o 4 425 satelitech v hodnotě přibližně 10 miliard dolarů. Server Truth Theory uvádí, že Google již měl údajně vynaložit určitou sumu na to, aby se ujistil, že projekt bude smeten ze stolu.

I v tomto bodě se historie opakuje. V případě Tesly tomu bylo také tak, jeho rivalové jako Edison a velké bankovní instituce se s Teslou dostali do přímého konfliktu kvůli jeho nápadu, poskytovat bezdrátovou energii napříč světem. Nakonec zajistili, že tento projekt nebyl nikdy plně funkční.

V současné době je Elonův projekt také v rozporu se zájmy mnoha poskytovatelů internetových služeb, kteří se snaží projekt zhatit. Co by ale bylo v jejich zájmu, je vedení celého projektu, které by vyvolené společnosti zajistilo monopolní postavení ve světě internetového připojení.  Což by ale také znamenalo, že by to pro nás zákazníky určitě nebylo zadarmo.

Elon Musk je také znám pro svůj progresivní přístup, který také tento projekt odděluje od ostatních. Chystá se totiž poslat všech 4 425 satelitů najednou, aniž by projekt předtím testoval třeba jen s menším počtem.

Odpůrci nekritizují jen tuto část projektu ale i skutečnost, že připojení bude do značné míry záviset na počasí. Dalším významným problémem je výsledný dopad, zapojení více než 4000 satelitů najednou, na životní prostředí. Elon totiž plánoval rozjet projekt až za dva roky, jenže nakonec se plány na spuštění přesunuly na tento rok. Vzhledem k tak radikálnímu zkrácení doby, si mnozí odborníci nejsou jistí, zda budou satelity dostatečně zběhlé ve svém provozu.

Zdroj: TruthTheory.com

Sdílet: