Einsteinova teorie gravitace zpochybněna? Vědci objevili obrovský prstenec galaxií!

Einsteinova teorie gravitace vysvětluje gravitaci jako narušení prostoru, které je způsobeno přítomností hmoty nebo energie. To je již dlouho považováno za genialitu, která změnila vědecké vnímáni gravitace. Nicméně, vědci ze St. Andrewské univerzity začali tuto teorii zpochybňovat hned poté, co našli obrovský prsten galaxií, který se od nás vzdaluje mnohem rychleji, než se předpokládalo.

10 milionů světelných let široký prstenec je tvořen malými galaxiemi, které se velmi rychle rozšiřují jako “malý Velký třes”. Podle výzkumníků, v jednom okamžiku, kdy naše sousední galaxie Andromeda prolétala naší vlastní galaxií, sestřelila v tomto procesu několik malých galaxií.

“Pokud by byla Eisteinova teorie pravdivá, naše galaxie by se nikdy nedostala tak blízko k Andromedě, aby něco roztříštila tak rychle.”, vysvětluje jeden z týmů, Hongsheng Zhao ze St. Andrewské univerzity ve Skotksku.

Tento objev, pokud by se ukázal jako správný, by vytvořil zcela nové chápání gravitace a našeho kosmu, zvažujeme-li, že galaktický průnik je možný jen tehdy, pokud bychom uvažovali, že se při vzdalování se od sebe gravitace oslabuje pomaleji, než ukazuje Einsteinova teorie.

Zdroj: ce.com