Edinburgh – nejstrašidelnější město Evropy

Rate this post

Hlavní město Skotska se může pyšnit, pro někoho možná zvláštním prvenstvím. Je považováno za nejstrašidelnější evropské město. Historie Edinburghu je doslova cítit na každém kroku, a nejen ta. Podle místních obyvatel, ale i turistů, se to tu jen hemží paranormálními jevy.

Setkat se s něčím neobvyklým a nevysvětlitelným je v Edinburghu takříkajíc každodenní realitou. Mohou to potvrdit i turisté, kterým se podařilo na své fotoaparáty či kamery zachytit zvláštní úkazy, a někteří měli tu čest být přímo v centru dění. Takže s čím nebo s kým je možné se v Edinburghu setkat?

K nejstrašidelnější místům Edinburghu určitě patří více než 900 let starý hrad, který je neodmyslitelnou dominantou tohoto skotského města. Každá hradní místnost, ať už nad zemí nebo pod zemí má svou historii. Pod hradem se nachází rozsáhlé podzemní vězení, kde zemřelo během staletí mnoho vězňů, jejichž duše se zde podle mnoha svědectví mohou stále vyskytovat. Během prohlídky hradu průvodci nezapomenou zmínit každému turistovi velmi známou historku.

Údajně před stovkami let, kdy byly objeveny podzemní chodby pod hradem, se je pokusil prozkoumat jeden muž, který si s sebou vzal dudy. Mělo to mít praktický důvod, během prozkoumávání podzemí, hrál na dudy, aby ti, co zůstali venku, věděli, kde se asi pohybuje. Po nějakém čase však zvuk dud už slyšet nebyl, a tak se ztraceného muže vydali hledat jeho spolupracovníci. Bulíka však už nikde a nikdy nenašli, ale od té doby se z podzemí čas od času ozývá kvílivý zvuk dud.

Kromě těchto zvuků, zde můžete zaslechnout i bubnování údajně bezhlavého bubeníka, který chránil hrad před nepřátelským napadením. Zemřelo zde mnoho vojáků a vězňů, ale i údajných čarodějnic. Za časů honu na čarodějnice bylo z čarodějnictví obviněných a později upálených v okolí hradu přes tři sta žen. Hrad v Edinburghu je tak doslova sídlem duchů.

S různými přízraky a duchy je však možné se setkat i v uličkách města. Tak například duše obětí moru ze 17. století mají „obývat“ ulici Mary Kings Close. V jiných ulicích měli mít zase lidé pocit, jako by se jich někdo dotýkal nebo je sledoval. Pozorování přízraků v podobě mlhy a prudké poklesy teploty nejsou v ulicích Edinburghu také nic neobvyklým. Známý zde je i psí hřbitov, odkud se má ozývat štěkot psů. Nejznámějším psem zde je pes Bobby, který má v Edinburghu dokonce i svou sochu.

Legenda říká, že když Bobbyho pan John Gray zemřel na tuberkulózu, jeho věrný pes, prý u jeho hrobu zůstal dalších 14 let až do své smrti. A právě štěkot a přízrak Bobbyho je vidět na tomto hřbitově nejčastěji.

Zážitkem je někdy i návštěva místních typických skotských hostinců, kde se turisté mohou setkat opravdu s paranormálními jevy. Místní štamgasti jsou již na to zvyklí, ale turisté mají často o strach postaráno. Dejme tomu v hospodě Hunters Tryst má být vídán duch jakési mrtvé ženy, v hostinci Drop Tavern má zase duch jiné ženy strašit hosty, kteří se zde zastaví. A tak by se dalo pokračovat i s dalšími Edinburghskými hospůdkami.

Edinburgh je tak právem považován za nejstrašidelnější město Evropy. Stačí ho jen navštívit, a s nezapomenutelnými zážitky se může pochlubit snad každý turista, který se zde nějaký čas zdrží.  

Sdílet: