Dům hrůzy z dob divokého západu, ve kterém straší dodnes

V dobách osídlování západního území USA, kdy byly některé americké státy jen nekonečnou prérií, se zde odehrálo nespočet příběhů, které poznamenaly budoucí tvář Ameriky. Mezi nejbrutálnějších vrahy, které se nikdy nepodařilo chytit, patřila i rodina německých přistěhovalců. Z domu, který si rodina Benderových koupila na divokém západě, se v druhé polovině 19. století stal doslova dům hrůzy. Co všechno se tam odehrávalo, a proč na tomto místě dodnes straší?

Dům se službami pro pocestné

V roce 1871 si John Bender a jeho žena Elvira koupili v kansaské pustině dům, který se nacházel mezi městy Thayer a Galesburg. Právě toto místo bylo důležitým bodem pro cestovatele, kteří se přesouvali dál na západ. Němečtí přistěhovalci i se svými dětmi, dcerou Kate a synem Johnem, zde nabízeli pro pocestné své služby. Cestovatelé si tu mohli dokoupit zásoby na svou další cestu, případně zde měli možnost strávit noc. Málokdo však tehdy tušil, že to bude jejich poslední noc na divokém západě.

Po čase se začaly z tohoto místa šířit zprávy, že zde dost často mizí lidé, které později našli s podříznutým hrdlem nebo s rozbitou hlavou. V té době ještě nikoho ani nenapadlo podezřívat z vražd pocestných Benderovu rodinu.

Většinou se mluvilo o různých loupežnických skupinách nebo o místních Indiánech, kteří neměli v lásce přistěhovalce. Když však začalo v těchto místech přibývat stále více ztracených a zabitých lidí, dokonce i těch, kteří hledali své známé, starosta města nařídil, aby se prohledal každý jeden dům v okolí, ve snaze zadržet všechny podezřelé.

Vraždící rodina

Ve městě Galesburg považovali rodinu Benderových za velké podivíny. John Bender toho s jinými lidmi hodně nenamluvil a jeho žena Elvira se zase lidem raději vyhýbala úplně, protože prý byla agresivní. Jejich syna Johna považovali místní obyvatelé za blázna a jedině s jejich dcerou Kate se dokázali lidé normálně bavit.

Jen dva roky po usazení rodiny v Galesburgu se začalo mezi lidmi šeptat, že za vraždami pocestných stojí právě tato rodina. Když dal starosta města příkaz, aby se prohledal každý jeden dům ve městě a v blízkém okolí, záhadně rodina Benderových zmizela. Ve svém domě zanechali téměř veškerý svůj majetek a ze dne na den se “vypařili”.

Lidé si začali myslet, že za jejich zmizením stojí tentýž vrah, který vraždil pocestné, ale ukázalo se, že to tak vůbec není. Když šerif se svými spolupracovníky prohledali jejich dům, zjistili, že to oni byli brutálními vrahy pocestných, kteří se u nich ubytovali. Ve sklepě našli jedno rozkládající se tělo a na jejich zahradě bylo zakopáno dalších deset těl. Vyšetřovatelé zjistili, že rodina zavraždila a okradla nejméně jedenáct svých zákazníků včetně dvou dětí.

Vyšetřovatelé také zjistili, jakým způsobem rodina vraždila. Nejčastěji své oběti nejprve omráčili úderem kladiva do hlavy, a potom jim podřízli hrdlo.

Mrtvá těla následně shazovali otvorem v podlaze domu rovnou do sklepa, odkud je pak vynášeli, nebo přímo zakopávali na zahradě. Na vraždách se podle vyšetřovatelů podílela celá rodina a docházelo k nim jen v jedné místnosti. A proč to rodina vůbec dělala? Pro peníze, protože většina pocestných cestovala na západ s celým svým majetkem, a tímto způsobem rodina bohatla. Samozřejmě byla okamžitě vyspána odměna za jejich dopadení. Nikoho ze čtyřčlenné rodiny se však nikdy nepodařilo dopadnout.

O domě hrůzy se po tomto odhalení začali mezi lidmi šířit zprávy, že v domě straší. Potvrdilo to množství svědků, kteří přišli do domu uctít své známé, ale mluvili o tom i přímo vyšetřovatelé. Zvuky v podobě sténání a bouchání na dveře v podlaze slyšeli mnozí, kteří do domu přišli, přesto, že ve sklepě už v té době nikdo nebyl. Svědci také mluvili o různých lidských přízracích, které se v domě, nebo v jeho okolí zjevovaly.

V roce 1886 bylo rozhodnuto, že bude celá usedlost zbořena. Po domě zůstala jen jáma, ale i tak mnozí lidé viděli v tomto místě přízraky a slyšeli sténání a pláč. Paranormální jevy jsou tu lidmi pozorované dodnes. Lidé mohou přízraky spatřit na místě, kde stával dům Benderových, ale i v bezprostředním okolí, kde se zjevují zářící postavy duchů.

Mnoho svědků však potvrdilo, že v okolí domu zahlédli i ducha Kate a její matky Elviry. Parapsychologové si myslí, že to je prý kvůli tomu, že obě měly velmi silný vztah k tomuto domu, a po své smrti byly jejich duše odsouzeny k věčnému bloudění tam, kde zavraždily tolik nevinných lidí.