Doverský démon je dodnes nevyřešenou záhadou

Během dvou dnů v dubnu 1977 viděli tři teenageři nezávisle na sobě strašidelné, neznámé stvoření. Celý incident se odehrál v americkém městečku Dover, ve státě Massachusetts. Dříve, než lidé zjistili, o jaké stvoření jde, Doverský démon zmizel, ale záhada zůstala.

První, kdo viděl Doverského démona, byl tehdy 17 letý William Bartlett, přezdívaný Bill, v noci
21. dubna 1977. Mladík řídil a jel v autě s dvěma kamarády. Krátce po 22. hodině spatřil na zdi stvoření, kterému svítily oči, když do nich zasvítily světlomety vozidla. Kamarádi, kteří byli s Billem v autě to neviděli, protože byli uprostřed horlivé debaty, ale Billa to zvláštní stvoření, které na pár vteřin viděl, vystrašilo. Nebyl to pes ani kočka, nemělo to ocas, hlavu to mělo ve tvaru vajíčka a nemělo ústa, oči ani nos. Bill později nakreslil skicu příšery, tak jak si ji zapamatoval (můžete ji vidět na obrázku výše).

O dvě a půl hodiny později viděl neznámé stvoření v oblasti plné stromů i 15 letý John Baxter, který doprovázel domů svou dívku. Jeho popis příšery se až nápadně shodoval s tím Bartlettovým. Baxter viděl neznámého tvora stát na kamenech a jeho nohy s dlouhými prsty se přizpůsobily kamenům. Rukama obepínal strom a oči na vejčité hlavě mu výrazně svítily. I John Baxter nakreslil svou skicu Doverského démona a podle ní bylo jasné, že viděl stejné stvoření jako Bill Bartlett.

Následující noc, 22. dubna 1977 kolem půlnoci, viděla 15 letá dívka Abby Brabham také stejnou příšeru, jako chlapci v předchozí noc. Podle ní, Doverský démon stál u stromu a držel se ho.

Nezávisle na sobě, všichni tři svědci vypověděli stejný příběh a nakreslili téměř stejné podobizny – bylo tam stvoření, které nebylo ani člověk ani zvíře? Všechny tři zjevení se odehrály v okruhu tří kilometrů a pokaždé nedaleko vody.

Našly se ohlasy, že mladíci vše pouze zveličují a mohlo tak jít pouze o hříbě nebo mladého losa. Nicméně, tato verze nepřichází v úvahu, duben totiž není sezóna mláďat. Navíc ani hříbata ani mladí losi nedokáží stát na zadních nohách.

První ze svědků, Bill Bartlett, je i po letech vyděšený z toho, co jako teenager viděl. “Ve více směrech je to pro mě zahanbující. Určitě jsem něco viděl a bylo to divné. Nevymyslel jsem si to, ale přál bych si, kdyby to tak bylo, “přiznal své trauma, které mu způsobil Doverský démon. Podle něj to určitě nebylo zvíře, ale nějaké stvoření s dlouhými prsty. Spíše se to podobalo na člověka než na zvíře, ale opravdu nevěděl, co to mohlo být.

Výzkumník Loren Coleman, který se věnuje “skrytým zvířatům”, byl hlavním vyšetřovatelům Doverské zjevení z dubna 1977. Právě on dal neznámému stvoření jméno Doverské démon. Mluvil se se zmíněnými teenagery, kteří byli svědky zjevení, a podle něj opravdu mohli vidět neobvyklou bytost. Coleman upozornil, že nejde o první Doverské záhadu, v okolí městečka Dover se už i v minulosti objevili zvláštní stvoření, jako například ďábel na koni a koluje i legenda o skrytém pokladu.

Z Doverského démona se stala legenda. Vznikají videohry a postavičky s jeho podobiznou, i když nikdo neví, co to bylo.

Byl to jen nějaký žertík, kterým si někdo vystřelil z teenagerů? Nebo si studenti celého démona pouze vymysleli? Nebo opravdu šlo o přízrak či mimozemské stvoření?

Zdroj: Allthahtisinteresting.com

Sdílet: