Děsivý velhartický hřbitov, proč se mu lidé dodnes vyhýbají?

U české obce Velhartice v okrese Klatovy se nachází malý nenápadný hřbitov, který si však již dlouhá desetiletí nese svůj vlastní kříž. Hřbitov je dnes známý hlavně svou velmi negativní energií, která je zde podle místních obyvatel cítit ihned, jak na toto místo vstoupíte. Největší zlo však vychází ze starého kostela uprostřed hřbitova, který proslul tajemným obrazem smutného dívčího obličeje dívajícího se na lidi z kostelního štítu. Kdy se zde tato dívčí tvář zjevila a jaká legenda koluje mezi zdejšími obyvateli?

Kostel opředený tajemnou legendou

Kostel svaté Máří Magdalény z roku 1373, který obklopuje malý hřbitov, není z dálky ničím výjimečným a na lidi, kteří ho vidí poprvé působí normálním dojmem. Vše se však změní, když se ocitnete v blízkosti tohoto kostela, který každého člověka doslova praští velmi negativní energií, což potvrdila většina návštěvníků. Ani místní obyvatelé, přesto, že na hřbitově mají pohřbené své blízké, se na hřbitově raději dlouho nezdržují.

Za vše prý může děsivá událost, která se zde podle místní legendy udála někdy v dávné minulosti, kdy se v jihovýchodní části hřbitova odehrál magický rituál, při kterém byl oživen mrtvý voják. Legenda vypráví o tom, že u plotu hřbitova byli pohřbeni padlí vojáci a za jedním z nich neustále plakala mladá dívka. To se však nelíbilo jinému místnímu mládenci, který po této dívce velmi toužil.

Proto se rozhodl, že vojáka, jehož dívka stále oplakávala, oživí, aby se jí pomstil. Pomocí černé magie se mu prý vojáka podařilo oživit a oživený nebožtík si tak mohl jít pro svou nejdražší a odnést si ji s sebou do říše mrtvých. Když však nebožtík svou milou zavřel do kostela, dívka začala volat o pomoc a snažila se z něj dostat ven. Hrůzu, kterou tam dívka zažila, se nakonec vryla do kostelního štítu a dodnes je zde vidět smutná holčičí tvář. I podle novináře Ing. Pavla Kozáka, který napsal knihu Tajemná místa Pošumaví, se při tomto rituálu uvolnily negativní síly nebo nějaké zlo, které se vryly do místního hřbitova a přetrvávají tam dodnes.

Opětovné zjevení dívčí obličeje

Parapsychologové tvrdí, že dívčí tvář na kostelním štítu by mohl být skutečně jakýsi energetický otisk, který se zde zachoval po nějaké velmi silné události, jakou mohla být násilná smrt, vražda, sebevražda nebo smrtelná nehoda. Právě stres, který člověk prožívá těsně před smrtí, může na přírodních materiálech zanechat určitý otisk, který tam už zůstane navždy.

Kdy a jak se dívčí tvář na kostelním štítu ukázala, však není jasné. Někteří místní obyvatelé například říkají, že se zde objevila někdy v 90. letech minulého století po tragické autonehodě u Velhartic, kdy při havárii zahynula mladá dívka. Tvář na kostelním štítu se totiž této dívce prý nápadně podobalo. Starousedlíci však hovoří o tom, že tmavé skvrny znázorňující holčičí tvář se na štítu kostela začaly objevovat někdy před asi padesáti lety. Zda to však bylo poprvé nebo již po několikáté, není zcela jasné.

Sdílet:
Loading...