Démonický tyran, který dohnal malou dívenku k sebevraždě

Rate this post

V 60. letech se ve městě Jaboticabal nedaleko brazilského San Paula odehrál jeden z nejvíce šokujících případů řádění poltergeista. Agresivní duch způsoboval trápení 11leté dívce jménem Maria Jose Ferreira. Ta musela snášet facky, kousance a jiné fyzické útoky od neviditelné bytosti. Démonický tyran nakonec dosáhl toho, že celý případ se pro Marii skončil tragicky.

Neobvyklé jevy začaly, když na dům Ferreirových začali dopadat cihly a kameny, které se jako by objevovaly odnikud. Cihly dovnitř prolétavaly přes okna a rozbíjely majetek a rodinné cennosti, přičemž několikrát trefily i členy rodiny. Po několika dnech si rodina uvědomila, že zřejmě nejde jen o řádění vandalů, ale že jsou ve věci zapojeny zlé síly z druhého světa. Krátce na to se rodin spojila s knězem a požádala jej o exorcismus. Kněz rodinu vyslechl a sám se stal svědkem několika nevysvětlitelných jevů včetně létajících cihel, pohybujících se talířů či klepání na stěny.

Jak se zanedlouho zjistilo, knězi zlého ducha z domu nevyhnal. Ve více případech zahrnujících řádění poltergeista je to právě naopak – věci se po exorcismu ještě zhorší a duch se stane ještě agresivnějším. Přesně to se stalo i rodině Ferreirových. Po odchodu kněze se duch začal projevovat mnohem aktivněji a útočněji. Cihly a kameny létaly na dům v ještě větším množství, po domě létalo nádobí a jiné objekty včetně nábytku.

Aktivita se však tentokrát přímo zaměřila na 11letou dceru Ferreirových, Marii. Ta byla najednou neviditelným agresorem bita, pokousaná a fackovaná. Co bylo ještě horší, všude na jejím těle se začaly objevovat zabodnuté jehly, které se tam vynořily doslova z ničeho. Jednou ji z kotníku údajně vytáhli až 55 jehel. Duch také prý v noci Marii přikládal na obličej šátky, zjevně ve snaze udusit ji.

Dívence se snažilo pomoct nejedno médium

Místní zubař Joao Volpe, který byl zároveň i médiem, se o případu zanedlouho dozvěděl a okamžitě se rozhodl, že rodinu navštíví. Po příjezdu rodinu uklidňoval, že aktivita není démonického charakteru, ale spíše se jedná o náladového poltergeista. Volpe se jim snažil vysvětlit, že poltergeist ve skutečnosti není duch, ale jen nashromážděná energie jednoho člena rodiny, která se takto projevuje z frustrace. Věřil totiž, že původcem neobvyklých jevů je samotná Maria, která podle jeho slov je přirozeným médiem a spojuje se se světem duchů. Přesvědčilo ho i to, když mu Maria řekla, že má několik neviditelných kamarádů, kteří se k ní chovají mile.

Volpe byl z chování dívky udivený a rodiny se zeptal, zda si ji nemůže vzít k sobě domů na pozorování. Rodina souhlasila a Maria se nastěhovala do Volpeho domu. Prvních pár dní se nedělo nic neobvyklého a dívka měla od bolestivých útoků klid. Zanedlouho se však na dům začaly snášet spršky kamenů a ze stěn se ozývalo klepání a bouchání. Při jednom pozorování Volpe a několik jeho společníků spatřili, jak přes okno dovnitř vletěl velký kámen, udeřil do hlavy najednou tři lidi a zase vyletěl oknem ven. Jedné noci šaty na Marii náhle začaly hořet a zapálily celý pokoj, přičemž oheň způsobil vážné popáleniny i Volpemu. Tehdy si zubař uvědomil, že na tento případ je třeba mnohem silnější médium, jakým je on. A tím byl jistý Chico Xavier.

V minulém životě byla čarodějnice, a proto musí trpět

Po těchto incidentech Maria cestovala do města Uberaba, kde se nacházelo centrum všech spiritistů a médií. Xavier se rozhodl Mariu a Volpeho okamžitě přijmout k sobě domů. Tam se rozhodl uspořádat seanci a kontaktovat duchy, aby zjistil, proč je Maria týraná takovýmto způsobem. V transu se Xavier spojil s naštvaným duchem, který tvrdil, že Maria byla v minulém životě čarodějnicí, která pomocí černé magie způsobila smrt několika lidí. Duch pak tvrdil, že spolu s ostatními oběťmi na Mariu uvrhli kletbu a budou ji tyranizovat během celého jejího života. Xavier se snažil ducha přesvědčit, aby dívka nechali na pokoji a odešli, protože ona není odpovědná za události, které se staly dříve.

Po mnoha hodinách modlení Xavier nakonec Marii oznámil, že duchové konečně odešli a už ji více nebudou obtěžovat. Po nějakém čase se už 13-letá Maria konečně vrátila domů a dále žila se svými rodiči. Předpověď Chica Xaviera se však naneštěstí nevyplnila a naštvaní duchové v útocích zanedlouho pokračovali. Ve věku 16 let, přibližně po pěti letech neviditelného teroru, Maria spáchala sebevraždu, když vypila nápoj s jedovatými pesticidy. Po její smrti všechny podivné aktivity náhle přestaly. Dosáhli pomstychtiví duchové nakonec toho, co chtěli?

Sdílet: