Co činí muže atraktivnějšími v očích žen? Vzhled, ani smysl pro humor to není

Většina lidí by si myslela, že pokud to není dobrý vzhled, který činí muže nejatraktivnějším pro ženy, pak je to určitě smysl pro humor. Ale studie ukazují, že  altruismus, neboli dobročinnost je pro ženy hlavním ukazatelem přitažlivosti, během hledání vážného vztahu.

Nová studie v britském časopise Psychology zjistila, že muži s dobrým srcem mají mnohém více sexu a méně problému s navázáním milostného vztahu s ženou. Respondenti, kteří se rozhodli zúčastnit se studie museli zodpovídat na otázky, jako kolik dobročinných věcí udělali. Jestli někdy poslali peníze na charitu, pomohli cizím lidem v nesnázích. Poté následovali otázky směřující na počet partnerů, které měli a jak často mají sex.

Muži, kteří vykazovali více altruistických činů, měli více sexu i více partnerů. U mužů, kteří byli během studie ve vztahu a prokázali dobročinné chování, se ukázalo, že za posledních 30 dní měli více sexu,

Další studie, publikovaná v lednu 2016 v časopise Evolutionary Psychology , představila 202 žen, které si měly vybrat mezi muži stejného počtu. K dispozici byly kombinace různých možností. Atraktivní muži nebo ne, sobečtí i dobrosrdeční. Ženy si vybrali sobecké a atraktivní muže, jen jako úlet na jednu noc. Když si ale měli vybrat muže pro dlouhodobější vztah, na vzhled vůbec nehleděly a šly po dobrých skutcích.

Pro ženy tedy není rozhodující ani vzhled ani smysl pro humor ale právě altruismus, ten je totiž jediným znakem, který může odhalit, jak dobrým rodičem bude váš potencionální partner. Ale hned po dobročinnosti je to právě smysl pro humor, který u žen boduje.

Samozřejmě je taky dobré si uvědomit, že studie může být zkreslená ale jen z důvodu toho, že v reálném životě se chováme jinak než v laboratořích při testech. Důkazy přece jen můžeme vidět všude kolem.