Čínská vesnice trpaslíků: Postihla vesničany záhadná choroba?

Rate this post

Vesnice samy o sobě nejsou divné. Vesnice v Číně také ne, přestože je mnoho z nich pozoruhodných. Jedna je však jiná. Vědci a experti se extrémně zajímají o obyvatele vesničky Yangsi v provincii Sichuan. Důvodem není to, že ve vesnici žije jen 80 obyvatel, ale to, že polovina z nich jsou trpaslíci.

Mezi obyvateli vesničky Yangsi kolují fámy o mysteriózní chorobě postihující vesnici více než 60 let. Malé děti ve věku od pěti do sedmi let jsou postiženy nejčastěji, nemoc jednoduše způsobí, že přestanou růst. Zastavení růstu přitom nastává obvykle u jednoho z 20 000 lidí na světě. To, co se děje v této vesnici, je proto velmi neobvyklé.

Hlavně, pokud vezmeme v úvahu, že podle historických tvrzení se kdysi několik stovek trpaslíků usídlilo v provincii Sichuan. Jako kdyby toto podivné postižení nestačilo, některé děti začnou trpět různými poruchami. Jako dospělí pak mají děti, které také nepřesáhnou výšku jednoho metru.

Obyvatelé vesničky

Čínská vláda nikdy nepovolila do vesnice vstup zvědavcům. Říká se, že obyvatelé cítí temné síly napadající jejich domovy a myslí si, že je postihl hněv předků. Podle některých expertů za nemoc může želva. Někteří obyvatelé prý uvařili a snědli černou želvu a brzy na to zasáhla nemoc vesnici Yangsi. Po dlouhé době se zdá, že vesničané z nemoci „vyrostli.“ Mladá generace je ušetřena, alespoň to tak vypadá.

Sdílet: