Cestování v čase? Není vyloučeno, že to někdy půjde

“…v zákonech teoretické fyziky není nic, co by tento jev popíralo či zakazovalo.” V podstatě jde o to, že bychom museli vytvořit červí díru takovým způsobem, že jeden konec zůstane zcela nehybný, kdežto druhý konec červí díry bude disponovat rychlostí rovnou rychlosti světla.

Zatím známe cestovaní v čase jen jako výmysl Hollywoodu a konspiračních teorií. Navzdory skutečnosti, že cestování v čase by mohlo být fenoménem moderní společnosti, existují příběhy o tomto druhu cestování staré několik tisíc let. Řeč je o starověkých civilizacích z Asie a Ameriky. Navzdory skutečnosti, že jsme v posledních několika desetiletích učinili neuvěřitelný technologický pokrok, stále jsme nedokázali vysvětlit a ukázat, jak by bylo možné cestovat časem.

I přesto, že několik vědců tvrdí, že cestování v čase je nemožné, astrofyzik Ethan Siegel tvrdí opak. Pravidla teoretické fyziky mají určité podmínky, které by umožnili vytvořit “červí díry”,díky kterým by lidé cestovali napříč časem.

Astrofyzik Ethan Siegel z Lewis & Clark College pro magazín Forbes uvedl. ” I přes fakt, že jsme stále nenašli vhodné podmínky a potřebné prostředky, které jsou potřebné pro cestování zpět v čase neznamená, že by to bylo nemožné. Zákon teoretické fyziky nijak nepopírá, že by to nebylo možné, jen by celý systém musel byt dostatečně rozsáhlý a propracovaný, aby byl vhodný pro lidi.” Odborník dále vysvětluje, že cestování zpět v čase by se opírá o matoucí ekvivalentní kladné částice, kladné nebo nulové hmoty, které se vyskytují v celém vesmíru a částice záporné hmoty a energie, které jsou sice předmětem mnoha teorii odborníků, ale dosud nebyly identifikovány.

“Je-li tato záporná hmota a energie skutečná, pak i budování jak supermasivní červí díry. Jejich spojení, by mělo umožnit, aby se průchodnost červí díry stala skutečností.” Vysvětluje Siegel. ” Bez ohledu na to, jak daleko od sebe tyto propojené objekty jsou, jestliže budou mít dostatečnou hmotnost a energii (jak pozitivní tak negativní), toto okamžité propojení by se stalo trvalým.”

Teorie zní nejspíše jako sci-fi. Jak a hlavně kde umístit bránu, která by nás přenesla v čase zpět ? Dr. Siegel odpovídá scénářem, jehož cíl se nachází 40 světelných let daleko. To znamená na jednom konci červí díry, který se bude pohybovat rychlostí světla, projdete 40 lety, zatímco na pomalejší, druhé straně uplyne jeden rok.

I když jde zatím jen o teorie, není vyloučeno, že s tak vyspělými technologiemi, nebo s technologiemi, které teprve přijdou, bude tento cíl dosažitelný. Bylo by přece skvělé podívat se do dob minulých a zjistit co nás každého zajímá, nemyslíte?

Sdílet:
Loading...