Černá labuť, nejstrašidelnější hotel v Texasu

Texaský hotel Black Swan, tedy Černá labuť byl koncem 19. a začátkem 20. století honosnou rezidencí, kterou si velmi oblíbily různé světové celebrity. V minulosti se zde konaly velkolepé svatby, své romantické chvíle zde trávili zámožní novomanželé nebo se zde střetávali bohatí průmyslníci. Hotel Černá labuť je však dnes známější tím, že patří mezi nejděsivější místa v celém Texasu.

Většina návštěvníků, kteří zavítají do hotelu Černá labuť se téměř jistě setkají s různými paranormálními jevy. Na denním pořádku je samovolné otevírání a zavírání dveří, či tajemné hlasité kroky na chodbách hotelu. Dalším hotelovým hostům se na pokojích samovolně otevírají skříně, ze kterých pak lítají osobní věci. Všechny tyto projevy podle parapsychologa naznačují přítomnost poltergeista – tedy hlučného ducha. Navzdory těmto strašidelným projevům je o tento hotel mezi turisty nejen z USA ale i z ciziny velký zájem.

Projevy poltergeista nejsou však nic oproti tomu, co se děje v jižním křídle hotelu, které je pro běžné návštěvníky nepřístupné. V tomto křídle se totiž v minulosti odehrálo hodně vražd a sebevražd, a tajemné okolnosti těchto událostí jsou zde cítit na každém kroku. Jižní křídlo proto obývají jen majitelé hotelu, kteří zde kromě ložnice mají i kanceláře a sklad. A právě současná majitelka hotelu, která si říká madam Joanne popsala, co se v tomto jižním křídle odehrává.

Přízrak černého muže

Majitelka hotelu zde během jednoho týdne zažívala pravidelná setkání s přízrakem černého muže v klobouku. Poprvé se objevil v její ložnici během noci kolem jedné hodiny. Odehrálo se to tak, že se v pokoji najednou rozsvítily všechny světla, majitelka hotelu se probudila, posadila se na postel, a vedle sebe spatřila postavu černého muže oblečeného v plášti, který měl na hlavě klobouk. Stál tam bez pohybu několik desítek sekund. Pak z ničeho nic zmizel, a světla samovolně zhasla. Madam Joanne si zprvu myslela, že to byl jen zlý sen. Tato příhoda se však opakovala pravidelně během celého týdne, a pak se přízrak náhle přestal ukazovat.

S přízrakem černého muže se však setkala dcera majitelky hotelu Meredith. Ta ho však neviděla během hluboké noci, ale přes den. Zahlédla ho za oknem, když vstoupila do jednoho z pokojů v jižním křídle. Černý muž stál údajně přímo za zavřeným oknem, a doslova se vznášel ve vzduchu, protože za oknem nebylo nic na čem by mohl přízrak stát. Další přízraky se v jižním křídle objevovaly sporadicky, ale bylo jich víc než dost.

Tajemná historie hotelu

Majitelka hotelu madam Joanne se samozřejmě nesmířila s tím, že v Černé labuti našlo domov tolik přízraků. Hledala proto odpovědi nejprve u historika, co se v minulosti v hotelu odehrálo, a později u psychotronika, proč se tam zjevují přízraky. Oslovený historik zjistil, že v první polovině minulého století vlastnil dům právník Bark Wood s manželkou Jolanou, která zemřela na rakovinu když měla třicet let. Historik pak zjistil, že krátce po smrti Jolanny zemřel za nevyjasněných okolností i její manžel Bark.

Oficiálně se mluvilo o sebevraždě, údajně se oběsil v jednom z pokojů, ale mluvilo se i o tom, že všechno bylo úplně jinak, a pana Barka někdo zabil. Jolannin duch se prý pravidelně zjevuje v zahradní besídce. Přízrak Jolanny je oblečen do šatů z první poloviny minulého století, a pravidelně se prochází kolem besídky. Ti, kteří ji viděli, hovořili o tom, že se neustále usmívá, a je velmi krásná.

Co zjistil psychotronik?

Majitelka hotelu si po dožádaném historikovi zavolala do Černé labutě i psychotronika Petra Jamese, který měl zjistit příčinu přízraků, a jaké přízraky se v hotelu nacházejí. P. James zjistil, že kromě Jolanny Woodové se zde zjevuje i přízrak jejího manžela Barka Wooda, jehož někdo zákeřně zavraždil úderem do hlavy. Dotyčný ho potom jakože oběsil, aby to vypadalo jako sebevražda. Hotel však obývají i další přízraky, které je vidět zřídka. Jsou to další oběti vražd, či sebevražd, ale i přízraky dvou vojáků, kteří na místě budoucího hotelu zemřeli při boji o Salado Creek v roce 1842. Podle psychotronika však nejnebezpečnějším přízrakem je právě přízrak černého muže v klobouku.

Černý muž podle psychotronika bojuje s přízrakem Barka Wooda o nějaký záhadný předmět, který byl někde v hotelu ukrytý. Jak říkal psychotronik, kdyby se ten předmět našel, podařilo by se prý objasnit vraždu Barka Wooda. Právě přízrak právníka se snaží někoho ze živých obyvatel hotelu k záhadnému předmětu přivést, a přízrak černého muže tomu za každou cenu chce zabránit. Psychotronik potvrdil, že pokud by se předmět podařilo Bark Woodovi najít, až tehdy by jeho duše našla posmrtný klid, a přízraky by se přestali zjevovat. Ani parapsycholog Peter James ale nedokázal určit, kde se vražedný předmět nachází. V hotelu tak i nadále bude pokračovat souboj těchto dvou přízraků, dokud se nenajde předmět, který tam je ukrytý.

Sdílet:
Loading...